Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Po nałożeniu na dłoń, wystarczy przetrzeć toaletę. Bakterie i przykry zapach znikną
Aneta Wyszyńska
Aneta Wyszyńska 12.04.2023 11:28

Po nałożeniu na dłoń, wystarczy przetrzeć toaletę. Bakterie i przykry zapach znikną

Mycie muszli klozetowej
canva/CherriesJD

Czyszczenie toalety to jeden z głównych elementów podczas sprzątania mieszkania, czy domu. Zabieg ten ma za zadanie uchronić nas i naszych bliskich przed kontaktem z bakteriami oraz innymi drobnoustrojami. Dodatkowo możemy sprawdzić stan muszli klozetowej. 

Pianka do golenia jako sprytny patent na czyszczenie muszli klozetowej

Ostatnio, w sieci krąży nowy patent na czyszczenie toalety. Na czym polega? Na wykorzystaniu pianki do golenia. Musimy nałożyć ją na dłoń, a następnie przetrzeć powierzchnię muszli klozetowej (w środku jak i na zewnątrz), a także w miejscach pomiędzy deską a toaletą oraz jej podstawie.

Następnie pozostaw tak nałożoną piankę na około 10 minut, a potem zetrzyj ją z pomocą wilgotnej ścierki. Pianka wyczyści muszlę klozetową, zniweluje nieprzyjemne zapachy, a dodatkowo stworzy warstwę ochronną i wszelkie zanieczyszczenia będą się rzadziej osadzać na jej powierzchni.

mycie deski.png
canva/no_limit_pictures
Wyciął dziurę w materacu. Kobiety nie mogą przestać go chwalić

Co jest potrzebnie do czyszczenia toalety?

Szczotka — jest ona jednym z najważniejszych przedmiotów czyszczących, z jakich należy korzystać podczas doprowadzania toalety do porządku. Niektóre z nich posiadają specjalne końcówki pomagające wysprzątać wewnętrzne krawędzie muszli klozetowej.

Ściereczka albo gąbka — tych dwóch przedmiotów użyjesz do czyszczenia wierzchniej części muszli klozetowej oraz deski. Nie stosujemy tych samych przedmiotów do mycia wierzchniej powierzchni i wnętrza muszli klozetowej. Podczas korzystania ze ściereczki lub gąbki warto posiłkować się specjalnymi mleczkami do mycia toalety.

Mniejsza szczoteczka — w sklepach dostępne są nieco mniejsze szczoteczki, które zdecydowanie ułatwią nam czyszczenie takich elementów, jak zawiasy od deski, czy inne trudno dostępne miejsca na muszli klozetowej. Można zastąpić ją szczoteczką do zębów.

Skrobak i pumeks — wbrew pozorom są bardzo przydatną pomocą podczas czyszczenia muszli klozetowej. Nadają się idealnie do wyczyszczenia szczególnie trudnych do usunięcia przebarwień oraz zabrudzeń wewnątrz muszli. Trzeba jednak uważać, aby nie stosować zbyt szorstkich przedmiotów, gdyż można uszkodzić delikatną powierzchnię.

Co ile, należy czyścić toaletę?

Aby utrzymać toaletę higienicznie czystą, należy myć ją raz w tygodniu. Pozwoli to zachować jej czystość na dłużej, do tego regularnie czyszczona muszla klozetowa nie będzie, w późniejszym czasie trudniejsza do posprzątania. 

Jakby nie patrzeć, im dłużej zwlekamy z czyszczeniem, tym więcej osadów osadza się wewnątrz muszli, co skutkuje trudniejszym doprowadzeniem jej do porządku z upływającym czasem. 

Natomiast gruntowne czyszczenie powinno odbywać się co dwa miesiące. Jednak, jeśli zauważymy, że spłuczka lub muszla klozetowa nie działa tak, jak powinna, warto to zrobić nieco wcześniej. Dlaczego? Źródłem problemu nie muszą być zanieczyszczenia, ale efekt użytkowania przedmiotu, który także ma swoją określoną żywotność.

Czyszczenie całej muszli klozetowej.png
canva/Valeriy_G
Tagi: Sprzątanie