Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Wrzuć tabletkę od zmywarki do toalety i zostaw na całą noc. Rano oczy wyjdą Ci z orbit
Aneta Wyszyńska
Aneta Wyszyńska 22.03.2023 17:27

Wrzuć tabletkę od zmywarki do toalety i zostaw na całą noc. Rano oczy wyjdą Ci z orbit

Kostka do zmywarki jako środek czyszczący do toalety
kanał Youtube Andrea Jean Cleaning

Tabletek do zmywarki można używać nie tylko do zmywarki. Nadają się idealnie jako środek czyszczący do usunięcia brudu z muszli klozetowej. Mało tego, pomogą uporać się z nieprzyjemnym zapachem, jaki czasami pojawia się w toalecie.

Tabletka do zmywarki jako środek czyszczący do toalety

Jeśli macie zmywarkę i tabletki, z jakich korzystacie, warto wykorzystać je, jako środek czyszczący do toalety, a dokładniej muszli klozetowej. Sprawdzają się w tej roli naprawdę dobrze. 

Możemy to zrobić na dwa sposoby:

  • w przypadku niewielkich zabrudzeń: wrzucamy tabletkę i czekamy, aż się rozpuści, po czym przystępujemy do mycia, 
  • jeśli mamy styczność z trudniejszymi zabrudzeniami: jak w pierwszym przypadku, rozpuszczamy tabletkę, jednak pozostawiamy roztwór od kilku godzin na całą noc. Wszystko zależy od tego, jak mocno została zabrudzona muszla klozetowa.

Dla lepszego efektu tabletkę można zalać gorącą wodą.

Kosta do zmywarki.png
canva/Reimphoto
To ostatni moment na sianie marchewki. Użyj 1 triku, plony będą ogromne

Jak wykorzystać papier i ocet do czyszczenia muszli klozetowej?

Nie mając pod ręką tabletek do zmywarki, można sięgnąć po ocet oraz papier. Metoda z ich wykorzystaniem jest równie skuteczna do zwalczania osadzającego się kamienia, ale również bakterii.

Co zatem należy zrobić? Nasączony octem papier wykładamy wnętrze muszli klozetowej. Najlepiej zrobić to na noc, gdyż im dłuższe działanie octu, tym więcej kamienia i brudu uda nam się usunąć. Po upłynięciu wyznaczonego czasu spuszczamy wodę.

Myjka parowa, nowy trend na kamień w toalecie

Coraz częściej myjka parowa wkracza w rolę pogromcy kamienia w toalecie. Jeśli mamy takową na wyposażeniu, to wystarczy nakierować dyszę parową w stronę miejsca pełnego zabrudzeń. W przypadku trudniejszych do usunięcia warto zastosować, w formie rozprysku ocet, albo roztwór z kwasku cytrynowego. Można również użyć szczotki, którą nakłada się na dyszę parową, która pomoże w walce z brudem.

Regularne używanie myjki parowej w toalecie zapobiegnie osadzaniu się kamienia, gdyż na gładkiej powierzchni osad ma trudności z osadzaniem się.