Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Posadź w ogródku. Mszyce znikną w mgnieniu oka
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 14.03.2023 11:56

Posadź w ogródku. Mszyce znikną w mgnieniu oka

mszyce w ogrodzie
canva/inventori, canva/Liudmyla Liudmyla

Mszyce w ogrodzie atakują rośliny ozdobne i uprawne, niszcząc je. Jest wiele preparatów na szkodniki, jednak o wiele lepsze są naturalne metody. Niektóre rośliny wydzielają zapach, którego mszyce nie tolerują i wynoszą się z ogrodu. Do takich roślin należy bylica piołun.

Pozbądź się mszyc z ogrodu naturalnymi sposobami

Mszyce w ogrodzie to bardzo częsty problem. Szkodniki żywią się kwiatami i krzakami pomidorów, ogórków i innych warzyw. Jest jednak na nie bardzo skuteczny sposób - bylica piołun. Wystarczy posadzić w ogrodzie roślinę, a mszyce błyskawicznie się wyniosą.

Bylica piołun nie tylko świetnie radzi sobie z mszycami w ogrodzie. Możesz wykorzystać ją także do przygotowania naparu lub nalewki. Bylica ma działanie żółciopędne i bakteriobójcze. W ogrodzie możesz posadzić także inne rośliny, które dezorientują mszyce lub przyciągają owady, które się nimi żywią.

Niewiarygodne w jakich warunkach mieszka Dorota Gardias. Choć jest gwiazdą, nie pławi się w luksusach

Bylica piołun błyskawicznie pozbędzie się mszyc z ogrodu

Bylica piołun jest jednym z najskuteczniejszych. naturalnych środków na mszyce. Roślina wydziela silny, odstraszający szkodniki zapach. Piołun lubi lekką, przepuszczalną ziemię i otwarte przestrzenie, nieosłonięte od wiatru. Lubi także nasłonecznione miejsca.

Nie sadź bylicy w bliskim sąsiedztwie z innymi roślinami, ponieważ może utrudniać ich kiełkowanie. Kilka krzaczków w zupełności wystarczy, aby skutecznie pozbyć się mszyc z całego ogrodu.

bylica piołun.jpg
canva/hichako

Jakie rośliny odstraszają mszyce?

W ogrodzie możesz posadzić również miętę pieprzową. Jej zapach dezorientuje mszyce i trudniej znaleźć im pożywienie. Świetnym sposobem jest posadzenie nagietka lub szałwii. Ich zapach przyciąga owady, które żywią się mszycami.

W ogrodzie możesz posadzić także rutę. Ruta wytwarza gorzką substancję, która z wodą przedostaje się do roślin rosnących w jej bliskim sąsiedztwie. Rośliny stają się niesmaczne dla mszyc. Ruta nie wpływa na smak owoców, np. pomidorów, czy ogórków.

Tagi: Rośliny