DomekIOgrodek.pl
kurz

pixabay.com/jarmoluk (CC0 Domena publiczna)

Genialny trik na pozbycie się kurzu. Wystarczy 1 rzecz

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami, dlatego powinniśmy zadbać o czystość i błysk w naszych domach. Jednym z większych problemów jest zwykle kurz, który pomimo częstego sprzątania uparcie osadza się na meblach i sprzętach. Na szczęście mamy

Każdy z nas zna ten moment w roku - za chwilę zacznie się wiosna, a i Wielkanoc tuż za pasem. Jest to idealny czas na porządki w całym domu - mycie okien, wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy i dokładne wysprzątanie naszych mieszkań.

Musimy również pamiętać o naszym odwiecznym wrogu, który znajduje się wszędzie - czyli kurzu. Warto ochronić nasze powierzchnie przed pyłem na dłużej - a my mamy na to genialny trik!

Jak pozbyć się kurzu? Zastosuj płyn do płukania tkanin

Płyn do płukania tkanin jest świetnym środkiem na długie pozbycie się kurzu, ponieważ posiada właściwości antystatyczne - to sprawia, że znacznie dłużej zajmie mu osadzenie się na meblach i sprzętach.

Aby stworzyć taką miksturę, wystarczy zmieszać płyn z wodą w proporcji 1:1. Następnie przelej wszystko do butelki z atomizerem, wymieszaj i gotowe!

Takim środkiem możesz myć podłogi, przecierać meble czy metalowe i plastikowe sprzęty. Wystarczy, że popsikasz daną powierzchnię, a później zetrzesz całość wilgotną szmatką.

Uważaj jednak na stosowanie płynu w przypadku paneli - stają się wtedy dość śliskie, co może powodować przewrócenie się czy poślizgnięcie.

Jak pozbyć się kurzu? Inne domowe sposoby

Twoje mieszkanie pozostanie dłużej wolne od kurzu, jeśli zastosujesz... glicerynę! Gdy przecierasz meble ściereczką, dodaj parę kropli tego produktu. Efekt będzie podobny, jak w przypadku płynu do płukania tkanin. Glicerynę kupisz za kilka złotych w każdej aptece.

Świetnym sposobem jest również zainwestowanie w dobry oczyszczacz powietrza, dzięki któremu kurz będzie wyłapany i zostanie w filtrze. Na co dzień twój dom będzie znacznie czystszy, a ty będziesz mniej kichać.

Ostatni sposób dotyczy osób, które budują lub remontują swój dom. Warto pomyśleć wtedy o rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z systemem odzyskiwania ciepła. Dużym plusem jest to, że filtruje powietrze, dzięki czemu pochłania kurz i zanieczyszczenia.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

  • Właściwości „języków teściowej”

  • 4 duże rośliny doniczkowe do domu

Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >