Przedpokój
pixabay.com/PIRO4D
Weronika Dadok - 8 Stycznia 2021

Funkcjonalny przedpokój - jak go urządzić?

Przedpokój to część naszego domu, którą często traktujemy po macoszemu. Zwykle znajdują się tam rzeczy, których nie chcemy widzieć wewnątrz innych pomieszczeń. Hol to wizytówka naszych czterech kątów i pierwsze co widzimy po przekroczeniu progu. Warto zatem o tę przestrzeń zadbać, w tym artykule przedstawimy świetne sposoby na aranżację.

Przedpokój to zazwyczaj wąskie i mało ustawne pomieszczenie, często pozbawione charakteru. Tymczasem nie potrzeba wiele, aby stosownie zadbać o to wnętrze.

Bardzo ważnym aspektem jest potraktowanie przedpokoju, jako oddzielnego pomieszczenia. Ma ono pełnić określoną funkcję oraz posiadać swój niepowtarzalny styl i charakter.

Kolory do naszego przedpokoju

Wspomnieliśmy już wcześniej, iż przedpokój zwykle jest wąski i długi. Jest to powodem, dla którego lepiej powiększyć go optycznie i nadać mu lekkości. W holu łatwo o zabrudzenia więc jeśli boisz się, że biała farba ulegnie szybko zabrudzeniom, najlepiej skorzystać z palety barw: szarości, jasnych brązów czy błękitów.

Charakterne ściany w przedpokoju

Jasne i jednolite ściany nie muszą oznaczać nudy. We wnętrzarskich trendach znajdują się rozmaite wykończenia, na przykład z kamienia, czy boazerie. Takie rozwiązania sprostają wymaganiom nawet najbardziej ekstrawaganckiej osoby i wypełnią przedpokój stylem.

„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadów„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadówCzytaj dalej

Dodatkowo współczesne panele i płyty obecnie wykonywane są z dużą starannością, nie przywołują myśli o PRL-u. Teraz to modny dodatek, który świetnie się prezentuje.

Lustro, jako nieodłączny element wystroju przedpokoju

Lustro jest niesamowicie praktycznym i jednocześnie pełniącym estetyczne funkcje elementem.

Jest kilka powodów, dla których nie możemy zapomnieć o tym dodatku: odbijają się w nim lampy, rozjaśniając jeszcze bardziej pomieszczenie, przeglądamy się w nim przed wyjściem, powiększamy optycznie pomieszczenie. Możemy także nim doskonale udekorować wnętrze.

Meble w przedpokoju

Z uwagi na mały metraż i dość trudny układ, wybór mebli do przedpokoju jest ważny i skomplikowany. Pamiętajmy, że nie może zabraknąć szafki na buty, szafy na ubrania oraz ławeczki, która ułatwi nam zakładanie butów. Ten element to świetna opcja do przechowywania butów.

Szafa w przedpokoju

Szafa w przedpokoju nie powinna raczej rzucać się w oczy. Warto, aby była smukła i wyposażona w lustrzane drzwi, które powiększą optycznie przestrzeń.

Lepiej też zainwestować w przesuwane drzwi, aby ułatwić przejście w momencie, gdy je otwieramy.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News