prześcieradło
youtube.com/Ula Pedantula
Marta Idzikowska - 25 Lutego 2021

Genialny sposób na złożenie prześcieradła z gumką

Składanie prześcieradła z gumką jest dla wielu osób wyjątkową męką. Zwykle wrzucamy je do szafy byle jak, ponieważ nie znamy sposobu na uformowanie materiału w idealną kostkę. Na szczęście istnieje na to prosty i szybki sposób - zajmie wam dosłownie chwilę.

Prześcieradło z gumką to genialny wynalazek - wystarczy zaczepić je o rogi łóżka, dzięki czemu z niego nie spada, nie zsuwa się i pozwala na komfortowy sen.

Problem pojawia się z kolei podczas składania - bardzo trudno uformować ten materiał w idealną kostkę, którą możemy włożyć do szafy. Mamy jednak na to sposób!

Składanie prześcieradła w kostkę - genialna sztuczka

Najpierw podzielimy się z wami małą podpowiedzią. Otóż, aby prześcieradło z gumką nie było wgniecione, należy suszyć je... na drzwiach pokoju, zawieszone za rogi. Dzięki temu nie będziesz trzeba długo prasować tkaniny.

Po rozprostowaniu całości za pomocą żelazka możesz zacząć składanie. Aby ułatwić sobie tę czynność, rozłóż materiał na łóżku, stole lub innej płaskiej powierzchni. Przystępujemy do dzieła!

Szczegół na zdjęciu w ogrodzie, które obiegło cały internetSzczegół na zdjęciu w ogrodzie, które obiegło cały internetCzytaj dalej

Składanie prześcieradła w kostkę. Kilka prostych kroków

Na rogu prześcieradła znajduje się dobrze widoczny szew. Rozpocznij od złapania za niego kciukiem oraz palcem wskazującym. Tak samo musisz postąpić z przeciwległym rogiem.

Końcówki, które złapałeś, musisz teraz zbliżyć do siebie i nałożyć na siebie obydwa rogi - jeden na drugi.

Dokładnie to samo zrób z pozostałą parą rogów prześcieradła, po czym dokładnie wyrównaj tkaninę.

Kolejnym krokiem będzie złapanie ręką jednego rogu i zbliżenie go do przeciwległych końcówek szwów, tak, aby jeden koniec prześcieradła nawlec na drugi.

Teraz z materiału powstał prostokąt. Warto, żebyś rozłożył go na łóżku albo stole i dokładnie wygładził. W tym momencie można bez problemu złożyć go w mniejszą kostkę. Obejrzyjcie instruktaż w filmiku na dole strony.

Całą czynność wykonasz znacznie łatwiej, gdy zakupisz prześcieradło z gumką, które jest odporne na gięcie się i zachowuje kształt, dzięki czemu prasowanie nie będzie koniecznością i wszystko pójdzie jak z płatka.

Redakcja Domku i ogródka poleca prześcieradło z Lidla w niskiej cenie, a jednocześnie doskonałej jakości [ZOBACZ].

prześcieradło

Źródło: onet.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News