Rachunki za ogrzewanie wysokie
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/USA-Reiseblogger
Weronika Dadok - 21 Lutego 2021

Płacili kilka tysięcy za ogrzanie mieszkania, znamy przyczynę

6 tysięcy za ogrzanie mieszkania brzmi, jak abstrakcja. Niestety taka sytuacja miała miejsce naprawdę. Mieszkańcy bloku spółdzielczego w Łodzi otrzymali wysokie rachunki za ciepło. Znamy przyczynę.

Sytuacja, która miała miejsce w Łodzi, wstrząsnęła całym krajem. Rachunki, które otrzymali mieszkańcy, były horrendalnie duże. Jeden z lokatorów mieszka na osiedlu już od 1986 roku i nigdy nie spotkał się z tak ogromną kwotą.

Ogromne rachunki za ogrzewanie w bloku w Łodzi

Na łamach Dzień Dobry TVN dowiadujemy się, że sytuacja jest naprawdę zatrważająca. Ludzie są zlęknieni tym, co będzie dalej.

- Szokiem jest 2020, gdzie całkowity koszt rozliczenia ciepła, które zostało dostarczone do mojego mieszkania, wynosi 6246 złotych. Powstała psychoza strachu. - przyznał jeden z mieszkańców.

W takiej sytuacji znalazło się, z tego co wiemy jeszcze kilka innych osób.

Dom Magdaleny NarożnejDom Magdaleny NarożnejCzytaj dalej

Pan Bogusław, który zamieszkuje swoje cztery kąty od 40 lat, był zmuszony zapłacić rachunek wynoszący w 2020 roku ponad cztery tysiące. Chcąc uniknąć wizyty komornika, uiścił tę odrealnioną opłatę. Tym samym płacąc za trzy lokale...

W momencie, w którym mieszkańcy zorientowali się, jak duże są ich rachunki za ogrzewanie, od razu zdecydowali się wyłączyć grzejniki. Obecnie szukają rozwiązania kiepskiej sytuacji, w której się znaleźli.

Okazało się, że wszystkiemu winne są podzielniki ciepła. Dla wielu są bardzo kontrowersyjnym źródłem podziału kosztów ogrzewania. Liczby, które wskazują, często są uznawane za błędne i iluzoryczne.

Fałszywy pomiar ciepła w blokach

Temat wysokich rachunków za ogrzewanie nie dotyczy tylko Łodzi. W podobnej sytuacji znaleźli się także mieszkańcy między innymi Zielonej Góry. Częstym sposobem ogrzewania jest pójście w myśl zasady - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

-Różnica pomiędzy nowymi i starymi blokami jest taka, że w nowych blokach każdy płaci za siebie, a w starych często mamy takie rozwiązanie jeszcze z czasów PRL - nieważne ile zużyje, płaci tyle samo. To nie jest dobre rozwiązanie, trzeba od tego odchodzić – wyjaśnił na łamach Dzień Dobry TVN Adam Błażowski, inżynier, specjalista efektywności energetycznej.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News