Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Przewiąż sznurkiem i zawieś CD na drzewie. Nie uwierzysz co się stanie
Adam Moskal
Adam Moskal 31.03.2023 15:30

Przewiąż sznurkiem i zawieś CD na drzewie. Nie uwierzysz co się stanie

Płyta CD
Materiał YouTube z kanału ehow

Płyty CD stanowią obecnie relikt przeszłości, choć do niedawna można było spotkać je dosłownie wszędzie. Dzisiaj większości z nas zalegają w szafkach z rzeczami, z których już nie korzystamy. Mamy na nie jednak doskonały patent - wystarczy zawiesić je na drzewie lub krzewie, a szybko zauważysz kolosalną różnicę w ogrodzie. 
 

Problem każdego ogrodnika i sadownika

Uprawiając na świeżym powietrzu rośliny dające pyszne i słodkie owoce trudno nie zauważyć jednego poważnego problemu. Mowa o ptakach, które potrafią zlatywać się w pokaźnych ilościach do naszych ogrodów w jednym celu - zjedzenia wszystkich owoców w zasięgu ich dziobów. 

Ogrodnicy i sadownicy radzą sobie z nimi na wiele różnych sposobów. Korzystają z klasycznych strachów na wróble, odstraszaczy dźwiękowych i innych rozwiązań, nierzadko kosztujących krocie. Zwykła płyta CD często jest jednak zupełnie wystarczająca, aby odwieść ptaki od dziobania naszych plonów. 

Sypią po panelach i przejeżdżają mopem. Sprzątaczki tak je nabłyszczają i polerują

Płyty CD odstrasza ptaki

Błyszcząca powierzchnia płyty CD doskonale odbija promienie słoneczne. Ta właściwości sprawnie odstrasza ptaki, które starają się unikać miejsc pełnych błysków. Użycie starych kompaktów pozwoli Ci odetchnąć z ulgą, ponieważ w końcu nie będziesz musiał uganiać się za dziobiącymi zwierzętami. 

Co więcej, metoda ta jest niezwykle tania, ponieważ poza starymi płytami CD i kawałkiem sznurka nie potrzeba niczego więcej. Niżej zdradzamy jak zabrać się za wykonanie tego patentu. 

Projekt bez tytułu (15).png
canva/canva/ognianm, Getty Images

Przewiąż i zawieś na drzewie

Wystarczy, że przeciągniesz sznurek przez dziurkę na środku płyty i zawiąż go w taki sposób, aby zostawić pętelkę na zawieszenie na jakiejś gałęzi. Pamiętaj, aby kompakt był luźno związany, co pozwoli poruszać mu się na wietrze. Przygotuj wystarczającą ilość krążków, aby móc przywiązać je do każdej strony drzewa lub krzewu owocowego. 

Następnie zostaje jedynie powiesić je na drzewie. Dobrym pomysłem jest co jakiś czas zmieniać położenie płyt. Ptaki szybko się do nich przyzwyczajają, przez co skuteczność z czasem zmniejsza się. 

Tagi: drzewa