DomekIOgrodek.pl
Światełka świąteczne

pixabay.com/bombrain (CC0 Domena publiczna)

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Polki i Polacy od dłuższego czasu przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, ozdabiając swoje domy w wymyślny sposób. Szczególny zachwyt wzbudzają zewnętrzne dekoracje, w których główną rolę grają kolorowe lampki. Naszą uwagę

Przystrajanie domów na Święta Bożego Narodzenia to tradycja, która jest z nami od dawna. Co prawda najbardziej imponujące pod względem ilości ozdób są posesje w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie prześcigają się w coraz to bardziej wymyślnych aranżacjach, jednak Polacy dotrzymują Amerykanom kroku!

W ofercie licznych sklepów ogrodniczych, a także supermarketów, co roku pojawia się coraz więcej lampek i innych ozdób, np. takich jak specjalne świecące bałwanki dostosowane do umieszczenia w ogrodzie. Dzięki temu wielu polskich gospodarzy i gospodyń może poszczycić się niezwykłym blaskiem na swoich posesjach.

Najpiękniej przystrojony dom w Polsce wygląda jak z bajki

Dotarliśmy do nagrania lokalnego portalu Ostrzeszówinfo TV, gdzie pokazany jest dom państwa Nawrotów. Budynek znajduje się w Parzynowie, niewielkiej wsi położonej w województwie wielkopolskim. Rodzina wykazała się niesamowitą kreatywnością, przystrajając swój dom i ogródek tysiącami kolorowych i migoczących lampek!

Właścicielka lokum, pani Marta Nawrot opowiada w nagraniu, że ten cudowny widok jest zasługą głównie jej męża, który zaczął świąteczne dekorowanie już w okresie Mikołajek. Mężczyzna wracał z pracy i wieszał lampki do późnych godzin nocnych, aby sprawić przyjemność rodzinie i sąsiadom. 

Okazuje się, że na całej posesji znajduje się około... 30 tysięcy ledów! Dziennikarze z lokalnego portalu naturalnie zapytali o rachunki za prąd. Pani Marta uspokoiła, że koszty nie wzrosły zanadto, ponieważ małżeństwo wykazało się sprytem. Otóż zaradna para zdecydowała się na czerpanie energii potrzebnej do działania lampek z paneli słonecznych.

Mieszkanka Parzynowa podkreśla, że pięknie przystrojony dom i ogród mają służyć nie tylko rodzinie Nawrotów.

- Zrobiliśmy to też dla innych, żeby mogli poczuć magię Świąt. Widzimy czasami, jak samochody się zatrzymują, dzieciaki wychodzą na chodnik i patrzą - mówi pani Marta.

Screen pochodzi z kanału na Youtube Ostrzeszowinfo TV i przedstawia świątecznie przystrojony dom państwa Nawrotów w Parzynowie.

Przystrojony dom robi gigantyczne wrażenie na przejezdnych i internautach

Dom w Parzynowie wygląda przepięknie, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Internauci, którzy mogli obejrzeć cudowną aranżację w serwisie Youtube, nie kryją swojego zachwytu.

- Fajnie, że w Parzynowie może być coś pięknego, co cieszy oko. Fajnie, że coś, co może być wizytówką wsi, może też być niesamowitą atrakcją dla wielu osób. Jeszcze raz oklaski dla tych Państwa za pracę, trud i zaangażowanie - wyraził wdzięczność jeden z użytkowników.

Źródło: Youtube.com/Ostrzeszówinfo TV

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >
Rośliny do domu

Inspiracje

Pięć najlepszych roślin do mieszkania. Masz je w domu?

Czytaj więcej >