Metamorfoza kuchni
youtube.com/LadyoftheHouse.pl
Marta Idzikowska - 2 Stycznia 2021

Remont starej kuchni, który robi ogromne wrażenie

Lady of the house to projektantka wnętrz, która w mediach społecznościowych dzieli się spektakularnymi remontami, które przeprowadza w różnych domach. Tym razem postanowiła wykonać remont kuchni. Ze zwykłego pomieszczenia stworzyła cudowny i jasny raj do gotowania!

W internecie często możemy zobaczyć zaskakujące metamorfozy domów. Dla entuzjastów projektowania i aranżacji domów nie chyba większej gratki niż zmiana zaniedbanych pokojów na piękne i nowoczesne pomieszczenia.

Naszą uwagę przykuła szczególnie jedna youtuberka, Lady of the house, która specjalizuje się w spektakularnych remontach mieszkań swoich klientów. Jakiś czas temu podzieliła się niesamowitą metamorfozą kuchni, która z zaniedbanego pomieszczenia zamieniła się w jasne i przestronne miejsce do gotowania.

Kuchnia wołająca o pomstę do nieba

Kuchnia, którą zastała Lady of the house, była już znacznie wyeksploatowana. Sprzęt w większości był zepsuty i nie nadawał się do użytku. Jak przyznaje projektantka, rozwiązania zastosowane w kuchni, były przestarzałe i niepraktyczne.

Także instalacje elektryczne i hydrauliczne nadawały się do wymiany. Kolejnym minusem pomieszczenia było to, że wpadało tam bardzo mało światła, co powodowało, że było ono ciemne i mroczne - raczej nie zachęcało do przebywania w nim i gotowania. Ściany również stanowiły wyzwanie - były obdrapane, nieestetyczne i wystawały z nich kable, co dawało bardzo nieprzyjemny obraz.

Stara kuchnia

Screen pochodzi z kanału na Youtube Lady of the House, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć metamorfozy starej kuchni.

Ważne, spadają rachunki za kluczową domową usługę. Wiemy, ile zaoszczędziszWażne, spadają rachunki za kluczową domową usługę. Wiemy, ile zaoszczędziszCzytaj dalej

Generalny remont kuchni

Trzydziestoletnia zabudowa znajdująca się w pomieszczeniu została całkowicie zdemontowana. Nastąpiło także skucie płytek, dzięki czemu kuchnia została „goła” i gotowa do wszystkich prac.

Co ciekawe, Lady of the house zdecydowała się na... wykonanie otworów pod nowe okna na wymiar! Dzięki temu miejsce będzie mogło stać się znakomicie doświetlone. Ściany zostały zagruntowane, pomalowane na śnieżną biel, zamontowano na nich również belki wspaniale imitujące drewno. Wstawiono też meble kuchenne.

Metamorfoza, która zbija z nóg

Wyremontowane pomieszczenie kompletnie nie przypomina tego, które zastaliśmy na początku. Efekt jest po prostu spektakularny! We wnętrzu dominuje biel i klasyka, ale nie ujmuje to niezwykłej przytulności. Na istniejącą już podłogę nałożone zostały panele winylowe o ciepłym odcieniu drewna.

Meble, które dobrała projektantka, prezentują się obłędnie - szuflady z cichym domykiem, obszerny blat idealny dla miłośników gotowania i wielka wyspa, która jest niekwestionowaną królową tej kuchni.

Nowa kuchnia

Screen pochodzi z kanału na Youtube Lady of the House, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć metamorfozy starej kuchni.

Praktycznym rozwiązaniem jest wstawienie dwóch piekarników, dzięki czemu można jednocześnie piec obiad i przygotowywać ciasto. Dobrana została też piękna lodówka w stylu retro, która znakomicie dopełnia całości.

Nowa kuchnia

Nowa kuchnia

Nowa kuchnia

Screeny pochodzi z kanału na Youtube Lady of the House, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć metamorfozy starej kuchni.

Źródło: youtube.com/LadyoftheHouse.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News