DomekIOgrodek.pl
Metamorfoza kuchni

youtube.com/LadyoftheHouse.pl

Remont starej kuchni, który robi ogromne wrażenie

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Lady of the house to projektantka wnętrz, która w mediach społecznościowych dzieli się spektakularnymi remontami, które przeprowadza w różnych domach. Tym razem postanowiła wykonać remont kuchni. Ze zwykłego pomieszczenia stworzyła cu

W internecie często możemy zobaczyć zaskakujące metamorfozy domów. Dla entuzjastów projektowania i aranżacji domów nie chyba większej gratki niż zmiana zaniedbanych pokojów na piękne i nowoczesne pomieszczenia.

Naszą uwagę przykuła szczególnie jedna youtuberka, Lady of the house, która specjalizuje się w spektakularnych remontach mieszkań swoich klientów. Jakiś czas temu podzieliła się niesamowitą metamorfozą kuchni, która z zaniedbanego pomieszczenia zamieniła się w jasne i przestronne miejsce do gotowania.

Kuchnia wołająca o pomstę do nieba

Kuchnia, którą zastała Lady of the house, była już znacznie wyeksploatowana. Sprzęt w większości był zepsuty i nie nadawał się do użytku. Jak przyznaje projektantka, rozwiązania zastosowane w kuchni, były przestarzałe i niepraktyczne.

Także instalacje elektryczne i hydrauliczne nadawały się do wymiany. Kolejnym minusem pomieszczenia było to, że wpadało tam bardzo mało światła, co powodowało, że było ono ciemne i mroczne - raczej nie zachęcało do przebywania w nim i gotowania. Ściany również stanowiły wyzwanie - były obdrapane, nieestetyczne i wystawały z nich kable, co dawało bardzo nieprzyjemny obraz.

Screen pochodzi z kanału na Youtube Lady of the House, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć metamorfozy starej kuchni.

Generalny remont kuchni

Trzydziestoletnia zabudowa znajdująca się w pomieszczeniu została całkowicie zdemontowana. Nastąpiło także skucie płytek, dzięki czemu kuchnia została „goła” i gotowa do wszystkich prac.

Co ciekawe, Lady of the house zdecydowała się na... wykonanie otworów pod nowe okna na wymiar! Dzięki temu miejsce będzie mogło stać się znakomicie doświetlone. Ściany zostały zagruntowane, pomalowane na śnieżną biel, zamontowano na nich również belki wspaniale imitujące drewno. Wstawiono też meble kuchenne.

Metamorfoza, która zbija z nóg

Wyremontowane pomieszczenie kompletnie nie przypomina tego, które zastaliśmy na początku. Efekt jest po prostu spektakularny! We wnętrzu dominuje biel i klasyka, ale nie ujmuje to niezwykłej przytulności. Na istniejącą już podłogę nałożone zostały panele winylowe o ciepłym odcieniu drewna

Meble, które dobrała projektantka, prezentują się obłędnie - szuflady z cichym domykiem, obszerny blat idealny dla miłośników gotowania i wielka wyspa, która jest niekwestionowaną królową tej kuchni.

Screen pochodzi z kanału na Youtube Lady of the House, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć metamorfozy starej kuchni.

Praktycznym rozwiązaniem jest wstawienie dwóch piekarników, dzięki czemu można jednocześnie piec obiad i przygotowywać ciasto. Dobrana została też piękna lodówka w stylu retro, która znakomicie dopełnia całości.

Screeny pochodzi z kanału na Youtube Lady of the House, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć metamorfozy starej kuchni.

Źródło: youtube.com/LadyoftheHouse.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Banalny trik, dzięki któremu pozbędziesz się kurzu na długo

  • Gdy wrzucisz torebkę po herbacie do toalety, stanie się coś niezwykłego. Genialny trik

  • Pozbądź się brzydkiego zapachu z pralki domowym sposobem

[EMBED-128]

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >