Roman Giertych przeszukanie
Jan BIELECKI/East News
Weronika Dadok - 9 Marca 2021

Przeszukanie domu Romana Giertycha

Kontrowersje wokół domu Romana Giertycha. Śledztwo skrywa wiele tajemnic? Do wiadomości publicznej przedostały się szczegóły przeszukania. Agenci nie mogli wejść do jednego pomieszczenia.

Do przeszukania posiadłości Romana Giertycha, które pozostało w pamięci mediów, doszło do 15 października ubiegłego roku. Pod wpływem towarzyszącego mu stresu, mecenas stracił przytomność, niezbędna okazała się pomoc lekarza.

Według prokuratury, Roman Giertych wraz z jedenastoma innymi osobami był podejrzany o przywłaszczenie 92 mln zł ze spółki Polnord.

Tajemnicza kaplica Romana Giertycha

Portal TVP Info przekazał nowe szczegóły na temat okoliczności związanych z akcją CBA.

Na łamach portalu, dowiedzieliśmy się, że podczas przeszukania agenci chcieli wejść do pokoju, który okazał się prywatną kaplicą Romana Giertycha i jego rodziny.

Ile osób możesz przyjąć w domu na Wielkanoc?Ile osób możesz przyjąć w domu na Wielkanoc?Czytaj dalej

Pan domu niestety nie chciał wyrazić zgody na tę procedurę.

Roman Giertych i dekret z Watykanu

Mecenas zaskoczył pewnie większość w momencie gdy powołał się na dekret z Watykanu. Akt miał rzekomo dowodzić braku zgody na wejście CBA do pomieszczenia.

Według informatora portalu agenci ostatecznie mieli uszanować prośbę mecenasa i zrezygnować z dostania się do kaplicy.

- Giertych zaczął krzyczeć, że ma specjalny "dekret z Watykanu" i do tej "kaplicy" funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego absolutnie wchodzić nie mogą – doniósł informator TVP Info.

Śledztwo w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie. Rzecznik instytucji jednak nie potwierdził doniesień dotyczących sytuacji z kaplicą. Powołał się na tajemnicę w sprawie przebiegu czynności procesowych.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News