Rośliny do łazienki
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/kaboompics
Weronika Dadok - 14 Marca 2021

Idealne rośliny do łazienki

Często w obecnym budownictwie w łazienkach nie ma okien. Zastanawiamy się wtedy jakie rośliny będą w stanie przetrwać w takich warunkach. Wbrew pozorom łazienka jest idealnym pomieszczeniem dla niektórych kwiatów doniczkowych. Podpowiadamy, które z nich będą się czuć tam najlepiej.

Spora grupa roślin radzi sobie bardzo dobrze w klimacie, który panuje w łazience. Kwiaty doniczkowe w większości czują się znakomicie w środowisku tropikalnym.

Uwielbiają wilgotne powietrze i wyższą temperaturę. Łazienka zatem będzie prawdopodobnie wspaniałym miejscem, nawet jeśli jest dość zacieniona.

Aby zapewnić im optymalne warunki, dobrym pomysłem będzie zainstalowanie dodatkowego oświetlenia, lub wynoszenie ich na kilka godzin dziennie w nasłonecznione miejsce.

Sansewieria to świetna roślina do łazienki

Nie da się nie słyszeć choć raz o doskonałych właściwościach tej rośliny. Świetnie oczyszcza powietrze i warto umieszczać ją w wielu pomieszczeniach domowego zacisza.

Katarzyna Dowbor wyznała, co dzieje się w polskich domachKatarzyna Dowbor wyznała, co dzieje się w polskich domachCzytaj dalej

Dobrą wiadomością jest także to, że będzie dobrze rosła również w łazience. Jest wytrzymała, niestraszna jej wysoka temperatura i brak słońca.

Paproć to dobry wybór do łazienki

Paproć jest nieco zapomniana, zupełnie niesłusznie. Gdy poświęcimy jej odrobinę czasu i zapewnimy odpowiednią pielęgnację, odwdzięczy się zadziwiającym rozwojem.

Jeśli zdecydujesz się na tę roślinę, pamiętaj, aby wybrać starszy okaz, ponieważ młodsze wymagają więcej światła, aby móc dobrze rosnąć.

Zielistka również sprawdzi się wspaniale

Zielistka jest rośliną, która nie kwitnie. Ma z kolei piękne, ozdobne listki z białym środkiem i jasną obwódką. Warto podwiesić ją pod sufitem, czy umieścić na wysokiej półce.

Wypuści wtedy nowe odnóżki. Nawet jeśli masz kota i będzie podgryzał listki - nie musisz się martwić. Są bezpieczne i nie szkodzą zdrowiu naszych pupili.

Źródło: kobieta.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News