Ryż
unsplash.com/Matthew Lakeland (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 1 Lutego 2021

Ryż - niesamowite zastosowanie w szafie

Ryż to podstawowy produkt spożywczy znajdujący się w prawie każdej kuchni. Niewielu jednak wie, że te białe ziarenka mogą również pomóc w zachowaniu świeżości...w twojej szafie!

Ryż to popularny rodzaj zboża występujący głównie w gorącym klimacie. Na szczęście produkt ten się spopularyzował, przez co możliwe jest spożywanie go w każdym zakątku świata.

Obecnie jest on podstawą wyżywienia aż jednej trzeciej wszystkich ludzi na świecie!

Ten rodzaj zboża ma również inne zastosowania. Na pewno nie raz widzieliście solniczkę, która oprócz kryształków soli zawierała w sobie ziarenka ryżu. Powodem tego są niezwykłe właściwości tego produktu spożywczego.

Otóż ryż ma właściwości pochłaniające wilgoć i zapach, co możemy wykorzystać na co dzień w naszych domach.

Książeczka mieszkaniowa - rząd wypłaca premieKsiążeczka mieszkaniowa - rząd wypłaca premieCzytaj dalej

Włóż miseczkę z ryżem do swojej szafy - cudowne efekty

Pewnie doskonale znasz to uczucie, gdy otwierasz swoją szafę i czujesz nieprzyjemną woń, która z niej dochodzi? To zapach stęchlizny - niestety ubrania szybko nią przesiąkają, ponieważ woń ta błyskawicznie i z łatwością wnika w tkaniny.

Na szczęście wystarczy mała miseczka ryżu, aby temu zaradzić!

Wsyp do naczynia około 200-300 gramów ziaren i włóż do szafy. Po niedługim czasie odczujesz efekty - przykry zapach i nadmierna wilgoć znikną, a Twoje ubrania będą znakomicie zabezpieczone przed pleśnią.

Zdecydowanie wolimy ten sposób od kupna sklepowych pochłaniaczy wilgoci, które mogą zawierać chemiczne środki, a poza tym są znacznie droższe.

Świetnym sposobem jest również dodanie do ryżu kilku kropli olejku eterycznego, który sprawi, że tkaniny będą pięknie pachniały. Polecamy szczególnie olejek lawendowy, który dodatkowo pomoże ci odstraszyć mole.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News