Skorupki po jajkach do prania
Własne
Weronika Dadok - 31 Marca 2021

Skorupki po jajkach jako świetny wybielacz do tkanin

Wielkanoc już za rogiem, dobrze wiemy, że w tym czasie jajka stanowią podstawowy produkt spożywczy. Są nieodłącznym symbolem Świąt i oznaczają życie. Pamiętajmy jednak, aby nie marnować ich skorupek, ponieważ mają cały wachlarz pożytecznych zastosowań. Między innymi sprawdzą się rewelacyjnie jako wybielacz do tkanin.

Jeśli zaraz po wykorzystaniu jajek w celach spożywczych odrzucasz skorupki i lądują one w smietniku - popełniasz duży błąd. Posiadają one świetne zastosowanie, które wykorzystasz nie tylko do tworzenia pysznych potraw.

Sprawdzą się świetnie w roli wybielacza do ubrań. Jak stosować skorupki po jajkach, aby wpłynęły pozytywnie na nasze tkaniny?

Wybielanie tkanin skorupkami po jajkach

Skorupki po jajkach w łatwy sposób wybielą twoje ubrania. Poszarzały materiał z pewnością zyska dawną, pożądaną barwę. Dlatego szczególnie ważne jest to, aby nie zapominać o zachowaniu tego doskonałego i naturalnego wybielacza, gdy skończymy tworzyć jajeczny posiłek.

Skorupki po jajkach sprawdzą się także świetnie przy praniu ubrań, które zostały zafarbowane na inny kolor. Sposób niestety jest już trochę zapomniany, a nawet nieznany przez wiele osób.

Ewa Kasprzyk sprzedaje dom nad morzem. Czy jest wart swojej ceny?Ewa Kasprzyk sprzedaje dom nad morzem. Czy jest wart swojej ceny?Czytaj dalej

Tymczasem może on pomóc zaoszczędzić pieniądze i zadbać o ekologiczne aspekty. Pamiętajmy, że chemiczne produkty mogą dodatkowo uszkodzić tkaninę.

Jeśli chcesz spróbować tego świetnego sposobu w pielęgnacji swoich ubrań, wystarczy, że pokruszysz skorupki po jajkach z około dwóch, trzech jajek i umieścisz je w lnianym woreczku lub zawiniesz starannie w gazę. Nie mogą rozsypać się w bębnie pralki, ponieważ może to doprowadzić do jej zniszczenia.

Tak przygotowany preparat włóż do pralki razem z jasnymi i białymi ubraniami, dodaj płyn lub proszek do prania. Skorupki wpłyną doskonale na wygląd ubrań! Opinię potwierdzają również fora, na których poruszana jest tematyka związana z dbaniem o dom.

Skorupki po jajkach do prania

Screen z forum.interia.pl

Inne przydatne zastosowania skorupek po jajkach

Skorupki po jajkach mają także wiele właściwości, które wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie. Są produktem bogatym w minerały. Wesprą nasz organizm podczas niedoborów wapnia i załagodzą podrażnienia skóry.

Wpłyną także korzystnie na smak kawy oraz jej aromat. W tym celu należy jednak przygotować specjalny proszek z wcześniej upieczonych skorupek w około 100 stopniach.

Źródło: kobieta.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News