DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Masz pleśń w domu? Wystarczy jeden składnik, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Gotowe
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 06.12.2019 18:40

Masz pleśń w domu? Wystarczy jeden składnik, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Gotowe

instgram.com @agmak_osuszanie

Soda oczyszczona to niezastąpiony składnik większości przepisów kulinarnych, a także…. niezawodny pomocnik w walce z porządkami i neutralizowaniem przykrych zapachów. Jej cudowne właściwości znane są już od tysięcy lat. Okazuje się, że na medal poradzi sobie również z pleśnią w domu. Poznaj razem z nami niezawodny sposób, dzięki któremu ochronisz swoich najbliższych i pozbędziesz się niechcianego problemu.

Niepodważalne jest, że każda z gospodyń domowych posiada sodę w zakamarkach kuchennych szafek. Jej właściwości sprawiają, że znajduje zastosowanie w lecznictwie, kuchni, a nawet kosmetyce. Pomimo tego, że większość z nas sięga po nią zwykle, gdy zabraknie proszku do pieczenia, możliwości jej spożytkowania jest o wiele więcej. Ten związek chemiczny z powodzeniem użyjesz również, kiedy w mieszkaniu zauważysz pierwsze oznaki toksycznej pleśni.

Soda oczyszczona ma szerokie zastosowanie

Wodorowęglan sodu, powszechnie znany jako soda oczyszczona to nic innego jak bezzapachowy proszek o lekko słonawym smaku. Z łatwością rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu znalazła zastosowanie jako składnik czyszczący i ścierający.

Do tej pory używałaś jej tylko i wyłącznie jako środek spulchniający podczas wypieków? To zupełnie zrozumiałe. W wyniku reakcji z kwasami ciasta podwajają swoją objętość. W dalszym ciągu niewiele osób zdaje sobie sprawę, że soda oczyszczona wykazuje właściwości antybakteryjne. Dodajmy jeszcze, że jest ona całkowicie nietoksyczna dla organizmu.

Pleśń nie jest dla niej problemem

Wielu specjalistów uważa, że to właśnie pleśń jest jedną z głównych przyczyn infekcji. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, ze zgrzybienie które powstaje w naszych mieszkach, to coś więcej niż kwestia niekorzystnej estetyki. Pozostawiona w mieszkaniu pleśń przyczynia się do infekcji, alergii, a także wielu problemów zdrowotnych.

Rozsiewana jest ona za pomocą rodników, które unoszą się w powietrzu. W związku z tym wystarczy jedno zakażone miejsce, aby w mgnieniu oka rozprzestrzeniły się one na całe mieszkanie. Jednym ze sposób radzenia sobie z niechcianym problemem jest oczywiście… soda oczyszczona. Jak to zrobić? Wystarczy, że odrobinę produktu wetrzesz bezpośrednio w miejsce, gdzie pleść się rozwinęła. Pozostaw na około 2 godziny, a nadmiar produktu zbierz za pomocą szczoteczki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to niezawodny sposób radzenia sobie z pleśnią.

Soda oczyszczona

Wystarczy, że wetrzesz ją w zainfekowane miejsce.

Soda oczyszczona

Działa na nią niczym najdroższe preparaty.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz
  2. Jej syn dostał zaproszenie na urodziny kolegi z klasy. Gdy zobaczyła, co było w nim napisane zalała się łzami
  3. Kelner świetnie obsłużył grupę nastolatek, ale zostawiły mu nędzny napiwek. Tydzień później otrzymał list
  4. Poród miał przejść bez komplikacji. Gdy lekarze spojrzeli na pępowinę, zamarli
  5. Koszmarne informacje o zdrowiu Margaret. Zawiesza karierę na długo