DomekIOgrodek.pl > Pleśń

Pleśń

zaparowane okna
07.12.2023 16:05 Wsyp na talerz i zostaw na noc na parapecie. Zapłacisz 0 zł, a problem zniknie

Zaparowane okna i woda zbierająca się na ramach okiennych to znak, że w domu jest słaba wentylacja. Ograniczony przepływ powietrza bardzo szybko skutkuje wikwitami pleśni, która najpierw pojawia się przy oknach, a następnie rozprzestrzenia się po całym mieszkaniu.Jeśli więc twoje okna parują, reaguj natychmiast. Za 0 zł pozbędziesz się problemu na dobre. Wystarczy, że wsypiesz na talerz produkt, który z pewnością masz w kuchni.

Pleśń w doniczce
18.11.2023 15:23 Pochłania pleśń w doniczce, jak nic innego. Odkąd używam, rośliny są zdrowe i pięknie rosną

Pleśń w doniczce to jesienią i zimą to prawdziwa zmora. Może pojawić się, kiedy w sklepie wybraliśmy ziemię gorszej jakości. Jednak czasem wpływ mają na to niekorzystne warunki panujące w danym pomieszczeniu.Pleśń w doniczce może negatywnie wpływać na nasze rośliny, dlatego musimy działać szybko. U mnie sprawdziła się jedna prosta metoda, którą stosowały nasze babcie. Podpowiem, co robić, jak w doniczce pojawi się pleśń.

pleśń
07.10.2023 09:59 Jesienią i zimą stosuję na ramy okienne. Przykry problem już mnie nie dotyczy

Pleśń lubi wilgoć. Wystarczy, że nie będziemy wietrzyć regularnie w mieszkaniu, a szybko pojawi się w domu. Pierwsze oznaki grzyba zauważymy na oknach. Jeśli jednak będziemy przestrzegać kilku zasad, nie pojawi się on nigdy.Doskonale sprawdzi się również profilaktyczne przecieranie ram okiennych. Zapomnijcie o drogiej i bardzo szkodliwej dla zdrowia chemii. Te produkty z kuchni zapobiegają powstawaniu pleśni w domu i dodatkowo zwalczą ją, jeśli wykwity się pojawią. Szybko, tanio i przede wszystkim skutecznie.

jak pozbyć się pleśni z łazienki?
25.09.2023 13:07 Wymieszałam z sodą i nałożyłam na silikon. Pleśni pozbyłam się w 15 minut

W łazience panuje spora wilgoć, która sprawia, że w pomieszczeniu szybko może pojawić się grzyb i pleśń. Czarne plamki na silikonie nie tylko wyglądają nieestetyczne. Mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia.Jak pozbyć się pleśni z łazienki? Nie musimy od razu wymieniać całego silikonu i używać mocnej chemii, która wywołuje silne reakcje alergiczne. Podpowiem, co skutecznie pomoże usunąć pleśń. Potrzebujesz sody i jeszcze jednego składnika.

Grzyb na ścianie to poważny problem! Poznaj domowe sposoby na pleśń!
26.06.2023 13:29 Na pleśń na ścianie jest złoty sposób. Środek za 10 zł z apteki usunie ją w mgnieniu oka

Ile tak naprawdę kosztuje usunięcie pleśni z domu? Czy musisz wzywać specjalistyczne firmy albo drapać tynki do gołej ściany? Otóż nie! Zobacz, co zrobić, aby grzyb na ścianie stał się tylko niemiłym wspomnieniem.

Biały nalot w doniczce
29.04.2023 14:59 Nie ma gorszego znaku niż biały nalot w doniczce. 1 składnik od razu go usuwa

Biały nalot w znacznej większości doniczek jest niczym innym jak osadem mineralnym pozostałym po podlewaniu. Minerały wytrącają się z wody i odkładają się na powierzchni ziemi. Czasem jednak osad może być oznaką pleśni, co ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie rośliny. Niżej zdradzamy jak sobie z nią poradzić.

Mikstura na pleśń
21.03.2022 22:14 Najlepszy sposób na pozbycie się pleśni z domu. Zdradzamy przepis na miksturę

Jeśli w Twoim domu notorycznie pojawia się pleśń i nie masz pomysłu, jak można się jej pozbyć, zdradzamy Ci magiczny sposób, który sprawi, że nie będziesz już musiał martwić się tym niebezpiecznym grzybem. Wystarczy tylko jeden naturalny środek, aby raz na zawsze wyeliminować pleśń z Twojego domu. Pleśń potrafi być naprawdę uciążliwa i co jakiś czas powracać na ściany naszego domu lub mieszkania. Zdradzamy skuteczny sposób, jak poradzić sobie z tym problemem i nie ryzykować utratą zdrowia.

06.12.2019 18:40 Masz pleśń w domu? Wystarczy jeden składnik, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Gotowe

Soda oczyszczona to niezastąpiony składnik większości przepisów kulinarnych, a także…. niezawodny pomocnik w walce z porządkami i neutralizowaniem przykrych zapachów. Jej cudowne właściwości znane są już od tysięcy lat. Okazuje się, że na medal poradzi sobie również z pleśnią w domu. Poznaj razem z nami niezawodny sposób, dzięki któremu ochronisz swoich najbliższych i pozbędziesz się niechcianego problemu. Niepodważalne jest, że każda z gospodyń domowych posiada sodę w zakamarkach kuchennych szafek. Jej właściwości sprawiają, że znajduje zastosowanie w lecznictwie, kuchni, a nawet kosmetyce. Pomimo tego, że większość z nas sięga po nią zwykle, gdy zabraknie proszku do pieczenia, możliwości jej spożytkowania jest o wiele więcej. Ten związek chemiczny z powodzeniem użyjesz również, kiedy w mieszkaniu zauważysz pierwsze oznaki toksycznej pleśni.