Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Inspiracje > Stolarz robi "zepsute" meble. Jest znany na całym świecie
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 15.11.2021 01:00

Stolarz robi "zepsute" meble. Jest znany na całym świecie

zepsute meble
Canva.com

Emerytowany stolarz z Nowej Zelandii robi meble, które wyglądają, jakby były zepsute. Internautom kojarzą się z magicznymi przedmiotami z bajek Disneya. Chociaż wyglądają nietypowo, tak naprawdę są bardzo funkcjonalne. "Zepsute" meble robią furorę w sieci.

"Zepsute" meble ujrzały światło dziennie dzięki córce stolarza. To właśnie ona publikuje w social mediach zdjęcia tych niebywałych dzieł sztuki.

Stolarz z Nowej Zelandii robi "zepsute" meble

Henk Verhoeff jest emerytowanym stolarzem, a drewno jest jego największą pasją. Od czasu, gdy nie jest już tak aktywny zawodowo, zajmuje się produkcją wyjątkowych komód, które wyglądają jakby były "zepsute".

Mężczyzna zyskał sławę pośrednio dzięki swojej córce, która publikuje jego dzieła na Facebooku. Jak sam przyznał, jego styl jest nietuzinkowy, a inspiracją są dla niego bajki i własna bogata wyobraźnia. Wszystkie jego meble robione są z sosny nowozelandzkiej.

Henk zajmuje się meblarstwem i drewnem już od przeszło 50 lat. Niestety "zepsute" meble wykonuje tylko dla własnego użytku i nie zamierza ich sprzedawać. Szkoda, bo naszym zdaniem zarobiłby fortunę.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Genialne.pl