Pranie
unsplash.com/ Annie Spratt (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 13 Stycznia 2021

Suszenie prania - triki dzięki którym zrobisz to szybciej

Suszenie prania to stała część naszych domowych obowiązków. Jeśli nie posiadamy elektrycznej suszarki do ubrań, proces ten potrafi się bardzo dłużyć. W tym artykule zdradzimy wam kilka trików, które pozwolą na efektywne i błyskawiczne wysuszenie prania!

Suszenie prania staje się problemem przy zimniejszych porach roku. Wtedy nie możemy wystawić suszarki na ogród i pozwolić, by promienie słoneczne wykonały za nas całą robotę. Musimy działać w obrębie naszego często niewielkiego mieszkania.

Jak się okazuje, każdy z nas popełnia pewne podstawowe błędy, które sprawiają, że suszenie trwa w nieskończoność. Dzisiaj podpowiemy wam, jak najlepiej suszyć, aby efekt był zadowalający.

Odpowiednie miejsce do suszenia ubrań

Pamiętaj, aby suszarkę z ubraniami postawić w miejscu w domu, które ma dobrze odprowadzającą wilgoć wentylację. Ważna jest także obecność grzejnika, przy którym nasza odzież znacznie szybciej wyschnie.

Nie kładź elementów ubioru bezpośrednio na kaloryfer! Może to doprowadzić do nagromadzenia się wilgoci w całym mieszkaniu.

Pani Marta znalazła w ogrodzie coś niesamowitego, „Zrobiłam sensację na pół wsi”, wygląda zatrważającoPani Marta znalazła w ogrodzie coś niesamowitego, „Zrobiłam sensację na pół wsi”, wygląda zatrważającoCzytaj dalej

Odpowiedni odstęp to podstawa

Częstym powodem długiego schnięcia prania jest nieprawidłowy odstęp pomiędzy elementami odzieży.

Zwykle umieszczamy je niestety zbyt blisko siebie. Skutkuje to nachodzeniem na siebie ubrań i odkładaniem się wilgoci w głębszych częściach materiału, a efekcie brzydkim zapachem. Nierzadko zdarza się, że przez to musimy powtórzyć pranie.

Jeśli często korzystasz z pralki, to radzimy wybrać dużą suszarkę, gdzie odstęp pomiędzy drutami będzie większy - dzięki temu ubrania wyschną znacznie szybciej. Dobrą opcją jest także suszarka pionowa - możesz postawić ją w kącie pokoju, świetnie nada się do suszenia mniejszych sztuk odzieży.

Być może wieszasz te ubrania źle

W zależności od tego, z czego wykonane są dane ubrania, zmienia się także sposób ich suszenia. W przypadku spodni dobrą praktyką jest wieszanie ich nogawkami do góry, dzięki czemu te partie wyschną znacznie szybciej.

Koszule można spokojnie powiesić na wieszaku, na którym następnie umieścimy ją w szafie. W sklepach możecie kupić specjalne haczyki, które pomogą w utrzymaniu wieszaków.

Źródło: dom.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News