DomekIOgrodek.pl
Mieczyk znaczenie

pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/GoranH

Jaką symbolikę ma piękny kwiat Mieczyk?

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Mieczyk to bardzo popularna roślina ozdobna, w naturze występuje w Afryce, Azji oraz Europie. Chętnie ofiarowujemy go najbliższym. Jaka jednak jest jego symbolika? Warto o tym wiedzieć, aby lepiej dopasować podarunek dla wybranej osoby i nie popełnić błęd

Mieczyk ma bardzo rozległe znaczenie. Może się ono zmieniać w zależności od koloru. W związku z tym, że często dajemy i dostajemy go w podarunku, w tym artykule podpowiemy, co dokładnie może oznaczać.

Symbolika mieczyka 

Ten piękny kwiat symbolizuje honor, oraz pamięć. Dotyczy także kilku innych aspektów

Kwiaty mieczyka to symbol uczciwości i wierności. Są zatem idealne do podarowania ich swojemu partnerowi, lub partnerce, aby pokazać prawdziwą miłość i oddanie. Sprawdzą się wspaniale jako prezent walentynkowy

Symbolizują również zauroczenie. Można je postrzegać w sposób zarówno romantyczny, jak i nieromantyczny. Jest to także bezpieczny kwiat, aby podarować go komuś, kogo uważamy za godnego szacunku i podziwu

Mieczyk oznacza również siłę i pokonywanie trudności. Wysyła dużo wsparcia i miłości, więc należy się upewnić, czy wybraliśmy dobrą osobę, której chcemy go ofiarować. 

Znaczenie mieczyka wedle jego koloru

Czerwony kolor jest symbolem romansu, miłości i pasji. Ta kolorystyka jest idealna, aby pokazać, ile znaczy dla nas wybrana osoba. 

Żółty kolor oznacza szczęście, pozytywną energię, przyjaźń i radość. To rewelacyjny kwiat, aby podarować go komuś, kto w danym momencie potrzebuje wsparcia. 

Kolor biały pokazuje niewinność, duchowość i czystość. Ta wersja mieczyków używana jest podczas ceremonii zaślubin i innych na tle religijnym. 

Różowy mieczyk to symbol delikatności i miłości. Oznacza kobiecą energię, współczucie i matczyną emocję. Jest neutralnym kolorem, ale ze wmieszaną miłością w tę symbolikę. 

Fioletowa barwa oznacza szlachetność, królewskość i piękno. Sam mieczyk w tej wersji oznacza łaskę, urok i tajemnicę. To idealny prezent dla osoby, która lubi niezwykłe rzeczy i się bardzo wyróżnia. 

Źródło: abcflorysty.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • „Nasz nowy dom” będzie miał konkurencję? Polsat wprowadza inny program

  • Jeden szczegół w salonie Jarosława Bieniuka porusza do łez

  • Lilia - jakie jest jej znaczenie?

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >