DomekIOgrodek.pl
woreczki z pudełka po butach

pixabay.com/multifacetedgirl (CC0 Domena publiczna)

Saszetki z pudełka po butach - genialne zastosowania

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Saszetki z pudełka po butach zna każdy - tzw. żel krzemionkowy sprawia, że obuwie się nie niszczy. Większość z nas wyrzuca je do kosza, ale to wielki błąd! Mają szereg genialnych zastosowań w twoim domu.

Gdy kupimy sobie nowe buty, w pudełku zawsze znajdują się małe białe woreczki, które zwykle wyrzucamy do kosza. Jest to spory błąd! Saszetki zawierają żel krzemionkowy, który jest znakomitym pochłaniaczem wilgoci.

Saszetki z pudełka po butach - wspaniale pochłaniają wilgoć

Po pierwsze, warto zachować te woreczki w miejscu, gdzie trzymamy nasze buty. Dzięki temu nie zniszczy ich wilgoć, a obuwie dłużej zachowa dobrą formę.

Podobnie rzecz ma się w przypadku walizek i toreb podróżnych - nie nagromadzi się w nich brzydki zapach stęchlizny. Tym samym nie przesiąkną nim ubrania i inne rzeczy osobiste. 

Saszetki z pudełka po butach przydadzą się szczególnie w kilku miejscach

Miejscem, w którym zwykle występuje najwięcej wilgoci, jest łazienka. Nawet jeśli ją wietrzymy, to i tak wiszą tam mokre ręczniki, a w brodziku i wannie pozostaje woda. Dlatego w tym pomieszczeniu żel krzemionkowy przyda się najbardziej.

Co ciekawe, saszetka świetnie sprawdzi się w przypadku... maszynek do golenia! Trzymajmy w jej pobliżu tę saszetkę, a ostrza znacznie dłużej zachowają dobrą kondycję i lepsze działanie. Będzie też mniejsze prawdopodobieństwo namnożenia się szkodliwych bakterii.

Żel krzemionkowy dobrze działa również w samochodzie. Połóż go na desce rozdzielczej, a zniknie problem z zaparowanymi szybami. Kuleczki w saszetce genialnie wchłoną nadmiar wilgoci.

W czym jeszcze pomogą ci saszetki? Możesz być zaskoczony

Woreczki przydadzą ci się, jeśli przechowujesz w domu stare zdjęcia. Charakteryzują się one delikatnością i podatnością na zniszczenie, dlatego powinieneś szczególnie o nie dbać. W tym celu włóż do pudełka, w którym je trzymasz saszetkę po butach - zapobiegną dostawaniu się niszczącej wilgoci i pomogą zachować fotografie w dobrym stanie.

Woreczki znajdą zastosowanie również w kuchni. Aby dłużej zachować świeżość chleba, włóżmy saszetkę do chlebaka. Dzięki temu nie dopuścimy do powstania pleśni.

Możesz też włożyć woreczki do szafy z ubraniami - tak jak w przypadku walizek, nie dopuści to do powstania zapachu stęchlizny. Ubrania będą mogły czekać na nadejście sezonu długi czas, bez potrzeby prania.

Źródło: fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Fałszywi kominiarze wyłudzają pieniądze

  • Dom Tadeusza Rydzyka skrywa mroczną tajemnicę

  • Znalazła w karmniku coś niezwykłego

Podobne artykuły

Porady domowe

Praktyczne zastosowania folii aluminiowej

Czytaj więcej >

Porady domowe

Sposoby na odkamienianie czajnika

Czytaj więcej >

Porady domowe

Sposoby na pozbycie się pająków z domu

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wykorzystać stare farby?

Czytaj więcej >
pralka

Porady domowe

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak zrobić klimatyzację ze zwykłego wentylatora?

Czytaj więcej >