Media bez wyboru
Grafika własna
Weronika Dadok - 9 Lutego 2021

Domowe tabletki do zmywarki

Większość z nas korzysta ze zmywarek, które ułatwiają nam codzienne sprzątanie po jedzeniu. Oczywiście samo posiadanie tego sprzętu to nie wszystko. Należy także wziąć pod uwagę środki, które nam to umożliwią. W tym artykule przedstawimy świetny sposób na domowo wykonane tabletki do zmywarki - w dobrej cenie i bez chemii.

Dzięki zastępowaniu chemicznych środków tymi naturalnymi zyskujemy nie tylko posiadanie dobrego wpływu na środowisko, ale także pieniądze. Prowadzenie gospodarstwa domowego bez użycia specjalistycznych środków jest znacznie bardziej opłacalne.

Tabletki do zmywarki wykonane samodzielnie

Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwym do wykonania zadaniem, a jednak!

Dzięki tej mieszance uda się doczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia, bez osadzającej się na naczyniach chemii. Są to naturalne środki, które sprawdzają się idealnie w swojej nowej roli.

Należy jednak wziąć pod uwagę to, że nawet najlepszy preparat czasem nie podoła ciężkim przypaleniom, więc i z wykorzystaniem domowego sposobu niestety nie można spodziewać się cudów.

„Maja w ogrodzie” i znalezisko w ogrodzie uczestnika„Maja w ogrodzie” i znalezisko w ogrodzie uczestnikaCzytaj dalej

Wykonanie domowych tabletek do zmywarki

Koszt około 15 takich tabletek to jedyne 5-7 złotych. Warto zatem zapoznać się z tym wyjątkowym przepisem i przejść do działania.

Do zrobienia domowych tabletek do zmywarki będziesz potrzebować jednej szklanki sody oczyszczonej, bądź kalcynowanej, połowę szklanki soli, połowę szklanki wody, jedną czwartą szklanki kwasku cytrynowego, kilka kropel olejku eterycznego (opcjonalnie, jeśli chcemy, aby nasze naczynia miały ładny zapach) i opakowanie silikonowe na lód.

Do wykonania całości będzie nam potrzebny także piekarnik, rozgrzany do temperatury 200 stopni Celsjusza.

Następnie wysypujemy na blachę do pieczenia sodę i podgrzewamy przez około 30-45 minut od czasu do czasu mieszając. Jeśli jednak używasz sody kalcynowanej, nie musisz jej już podgrzewać. Proces podgrzewania ze zwykłej sody czyni odpowiednią do tego zabiegu.

Pozostałe składniki wymieszaj dokładnie w misce i dodaj sodę (nie trzeba jej studzić). Od razu po tym przełóż do foremki na lód i pozostaw do ostygnięcia na około 2 godziny.

Takie tabletki najlepiej działają do zmywania w wysokiej temperaturze, powyżej 30 stopni Celsjusza przez minimum 60 minut.

Źródło: paleostrefa.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News