Makaron to jedno z najulubieńszych dań nie tylko Włochów, ale także Polaków. Choć przywędrował do nas z zagranicy, na stałe zapuścił korzenie w naszej rodzimej kuchni. Dla wszystkich koneserów makaronu mamy bezcenną podpowiedź. Wiecie, do czego służy dziura w łyżce do makaronu? Będziecie zaskoczeni! Makaron z kurkami, makaron ze szpinakiem, z kurczakiem - możliwości jest wiele. Jak zatem ułatwić sobie gotowanie tego przysmaku?
Makaron – ten prosty, niepozorny składnik naszych potraw. Wydawałoby się, że wiemy o nim wszystko, bo przecież nic prostszego – wrzucić produkt do gorącej, osolonej wody, odczekać kilka minut zgodnie z czasem podanym na opakowaniu, odcedzić i… No właśnie. Cedzenie – ta najbardziej prozaiczna czynność, to coś, co możemy zrobić zupełnie nie tak. Udowodnił to pewien mężczyzna, na którego metodę powołuje się brytyjska gazeta The Daily Mirror. Dziennikarze zapewniają, że zaprezentowana metoda cedzenia makaronu sprawia, że nie mamy ochoty wracać do dawnego nawyku. A także że odmieniła życie już pół miliona ludzi, którzy obejrzeli instruktażowe wideo.
Makaron cieszy się popularnością na całym świecie. Mnóstwo zagranicznych kuchni zawiera dania, których głównym składnikiem jest właśnie makaron. W Azji najczęściej wybierany jest ryżowy, natomiast w Europie makaron z pszenicy durum. Aby ułatwić gotowanie tego fantastycznego produktu, podzielimy się przepisem, dzięki któremu nie zmarnujesz wody, ani nie zabrudzisz garnka. W ostatnim czasie makaron był jednym z produktów, który najszybciej znikał z półek supermarketów. Ludzie kupowali ogromne ilości produktów długoterminowych w obawie przed zamknięciem sklepów. Przyszedł wreszcie czas, aby je w jakiś sposób wykorzystać. Znamy świetny przepis jak błyskawicznie ugotować makaron bez brudzenia naczyń i marnowania wody.
Spaghetti, penne, cannelloni. Makaron, podobnie jak kobieta ma wiele twarzy. Przeczytajcie, dlaczego warto się w nim zakochać! Jednym z najbardziej popularnych makaronów na świecie jest spaghetti. Znana z „Zakochanego Kundla” pasta po dziś dzień uznawana jest za klasykę gatunku.