Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Ten kuchenny środek za 2 zł jest zabójczy dla pleśni na parapecie. Użyj go, po godzinie nie uwierzysz własnym oczom
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 21.02.2023 13:58

Ten kuchenny środek za 2 zł jest zabójczy dla pleśni na parapecie. Użyj go, po godzinie nie uwierzysz własnym oczom

skuteczny sposób na pleśń na parapecie
canva/Kira- Yan

Walczysz z pleśnią na parapecie? Zamiast agresywnej chemii, wykorzystaj środek, który kupisz w każdym sklepie spożywczym. Ocet wykazuje silne działanie odkażające i doskonale radzi sobie z bakteriami, grzybem i pleśnią.

Skuteczny sposób na pleśń na parapecie. Kosztuje grosze

Pleśń na parapecie powstaje w wyniku nieprawidłowej lub niedostatecznej wentylacji pomieszczeń. Wilgoć osadza się między innymi pod oknami. Po czasie pojawiają się wykwity, które nie dość, że szybko się rozprzestrzeniają, to są szkodliwe dla zdrowia.

Pleśń może powodować problemy z oddychaniem i przyczynić się do silnej reakcji alergicznej. Na szczęście z pleśnią na parapecie możemy skutecznie walczyć przy pomocy produktu, który większość z nas ma w domu.

Ogromna sieć sklepów wkracza z impetem do Polski. Polacy będą w siódmym niebie

Ocet szybko poradzi sobie z pleśnią na parapecie

Załóż gumowe rękawiczki i maseczkę ochronną. Dokładnie umyj i osusz parapet. Następnie do atomizera wlej szklankę octu spirytusowego i spryskaj miejsca, w których pojawiła się pleśń. 

Po godzinie wyszoruj parapet szczotką i zbierz brud ręcznikiem papierowym. Parapet dokładnie wysusz, a dopiero później umyj, żeby pozbyć się ostrego zapachu produktu. Wywietrz pomieszczenie.

pleśń na parapecie.jpg
canva/OlenaTrunina

Ocet pomoże w utrzymaniu czystości w całym domu

Ocet wykazuje silne działanie antybakteryjne i doskonale radzi sobie z grzybem, pleśnią, kamieniem i trudnymi zabrudzeniami. Octem błyskawicznie odkamienisz czajnik, wyczyścisz piekarnik, kabinę prysznicową. 

Roztwór z octu i sody doskonale wybieli fugi i wyczyści nawet brudne, spalone garnki, patelnie i inne naczynia. Octem wymieszanym z wodą możesz umyć okna i pralkę. Będą idealnie czyste.