Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Ten przycisk jest w każdej pralce. Ułatwia czyszczenie
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 07.03.2024 18:40

Ten przycisk jest w każdej pralce. Ułatwia czyszczenie

pralka
Fot. shutter/photopixel

Stan pralki wpływa na to, jak pachną i prezentują się nasze ubrania. Jeśli po wypraniu na tkaninach utrzymuje się nieprzyjemny zapach, to znak, że przyszedł czas na porządne czyszczenie pralki.

W różnych zakamarkach urządzeni mogą kryć się resztki detergentów. Największym wyzwaniem jest szufladka na detergenty. Jednak za pomocą jednego magicznego guziczka, czyszczenie pralki stanie się o wiele prostsze.

Jak wyczyścić pralkę?

Czysta pralka oznacza też czyste ubrania. Właśnie dlatego tak ważne jest utrzymanie urządzenia w dobrym stanie. W pierwszej kolejności musimy zająć się porządnym myciem filtra.

Następnie powinniśmy pomyśleć o dokładnym wyczyszczeniu wnętrza bębna oraz gumowych kołnierzy. Idealnie sprawdzi się do tego woda wymieszana z octem w proporcji 1:1. Wystarczy zwilżyć ściereczkę i przetrzeć kołnierze.

Woda z octem nie tylko skutecznie pomoże nam umyć kołnierze, ale dodatkowo je odkazi. Mimo wszystko najwięcej uwagi musimy poświęcić szufladce na detergenty. To właśnie w niej zalegają resztki proszku do prania i płynu do płukania.

pralka
Fot. Canva / Sergiy Akhundov, Getty Images

Jak wyczyścić szufladkę na detergenty?

Nieważne, jakich detergentów używasz. Płyn do prania, proszek do prania, a nawet płyn do płukania zostawiają po sobie osad wewnątrz szufladki na detergenty. Z czasem resztki środków czystości wewnątrz pralki mogą się psuć.

Brudna szufladka na detergenty to zmora w czasie porządków. Trudno dostać się do jej zakamarków. Sporo osób nie wie, że wystarczy nacisnąć charakterystyczny niebieski przycisk, który pozwoli całkowicie wyciągnąć ten element i porządnie umyć.

Podobnie jak w przypadku reszty pralki, szufladkę możemy wyczyścić wodą z octem. Ocet rozpuści osad. Natomiast do czyszczenia wnęki w pralce dobrze sprawdzi się szczoteczka. Jak często należy myć urządzenie?

Jak utrzymać pralkę w czystości?

Pralkę powinniśmy myć regularnie. Dzięki temu urządzenie będzie w dobrym stanie, a to oznacza również dłuższe życie dla naszych ubrań. Jeśli często korzystamy z urządzenia, powinniśmy porządnie wymyć je przynajmniej raz w miesiącu.

Sygnałem, że przyszedł czas na czyszczenie, będzie nieprzyjemny zapach wydobywający się z bębna lub nieprzyjemny zapach ubrań po praniu. Jednak lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji.

pralka
Fot. Canva / Monkey Business Images

Zobacz także: