Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Wsyp do toalety i zostaw na noc. Działa lepiej niż droga chemia
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 06.03.2024 16:27

Wsyp do toalety i zostaw na noc. Działa lepiej niż droga chemia

czyszczenie toalety
Fot. YouTube/PREPSTEADERS, shutter/CeltStudio

Czyszczenie toalety naprawdę nie musi być trudne i czasochłonne. Zacieki i osad, które pojawiają się nawet wtedy, gdy regularnie ją myjemy, usuniemy w banalny sposób. Muszla i deska będą nie tylko jak nowe, ale i dokładnie zdezynfekowane.

Nie marnuj pieniędzy na chemię, która może zaszkodzić zdrowiu Twojemu i Twoich najbliższych. Postaw na środki ekologiczne i w pełni bezpieczne. Wystarczy, że wymieszasz dwa produkty, wsypiesz do toalety i zostawisz na noc.

Toaleta będzie idealnie czysta

Mycie toalety nie należy do przyjemnych czynności, jednak jest absolutnie niezbędna, by utrzymać naszą łazienkę w czystości. Toaleta, zarówno w środku, jak i na zewnątrz jest siedliskiem bakterii. Musimy więc ją regularnie dezynfekować.

Nie musimy jednak kupować drogich, chemicznych preparatów, które mogą nas uczulać. Środki takie jak domestos, czy kret są środkami żrącymi, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Mogą wywołać także silne reakcje alergiczne i duszności.

Jak więc wyczyścić i zdezynfekować toaletę? Samą deskę sedesową potraktujmy wodą i octem w proporcji 1:1. Deska będzie idealnie czysta i przede wszystkim wolna od zarazków. Do czyszczenia i odetkania muszli klozetowej wykorzystamy również produkty z kuchennej szafki.

toaleta.jpg
canva/Karolina Grabowska z Pexels

Wsyp do toalety i zostaw na noc

Najlepszym środkiem do czyszczenia toalety jest soda oczyszczona i sól. Wystarczy, że wymieszasz pół szklanki soli i pół szklanki sody, a następnie wsypiesz do toalety, zamkniesz ją i zostawisz na całą noc. 

Sól i soda mają silne właściwości czyszczące i dezynfekujące. Wybielają, usuwają osad, kamień i chorobotwórcze patogeny, jak bakterie i grzyby. Soda dodatkowo neutralizuje brzydkie zapachy. Sól i soda rewelacyjnie nadają się także do odetkania toalety.

Następnego dnia wyczyść toaletę

Po całej nocy działania soli i sody oczyszczonej wyszoruj toaletę szczotką. W tym celu możesz wykorzystać fusy po kawie. Fusy wzmocnią działanie wcześniej przygotowanej mieszanki. Działa także jak peeling. 

Kawa, podobnie jak soda neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Po wyczyszczeniu toalety spłucz wodą i gotowe. Toaleta będzie idealnie czysta, bez osadu i bez kamienia. Będzie również zdezynfekowana.

toaleta.jpg
shutter/Pixel-Shot

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „PREPSTEADERS” na YouTube
 

Zobacz także: