Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Umyj kanapę pokrywką od garnka. Będzie jak nowa
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 06.03.2024 16:39

Umyj kanapę pokrywką od garnka. Będzie jak nowa

czyszczenie kanapy
Fot. YouTube/Home Tips

Kanapa w salonie, nawet, jeśli gołym okiem nie widać na niej plam, jest siedliskiem kurzu i roztoczy. To właśnie z tego względu powinniśmy ją regularnie czyścić. Nie musisz wydawać jednak na to pieniędzy.

Wystarczy, że masz w domu pokrywkę od garnka i kilka innych rzeczy. Tym sposobem nie tylko odświeżysz kanapę, ale także usuniesz plamy po napojach, czy jedzeniu.

Wyczyścisz kanapę bez dodatkowych kosztów

Kanapę, fotele, czy też obicia krzeseł możemy wyczyścić na kilka sposobów. Niektórzy wynajmują profesjonalną firmę, jednak to rozwiązanie jest dość kosztowne. Inni inwestują w odkurzacz piorący, lecz to także jest niemały wydatek.

Kanapę możemy również wyczyścić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pamiętajmy, że meble, które nie mają widocznych zabrudzeń także wymagają regularnego czyszczenia. Należy robić to 2-3 razy w ciągu roku lub częściej, gdy mamy psa lub kota. 

Czyszczenie kanapy domowym sposobem jest niezwykle proste. Odkurzacz piorący zrobisz z pokrywki od garnka. Tak, ten patent naprawdę działa. Przy jej pomocy dopierzesz kanapę, fotel, czy krzesła, a wszystkie plamy z obicia znikną.

czyszczenie kanapy.jpg
canva/Leslie Lauren

Urządzenie do czyszczenia kanapy przygotujesz samodzielnie

Na początku dokładnie odkurz kanapę. Przygotuj również średniej wielkości pokrywkę od garnka, dużą miskę, większą ściereczkę, np. z mikrofibry i kapsułkę do zmywarki. Kapsułkę wrzuć do miski i zalej wrzątkiem.

Gdy całkowicie się rozpuści, a woda przestygnie tak, że bez problemu włożysz do niej ręce, namocz ściereczkę. Następnie wykręć ją i rozłóż na kanapie. Na ścierce z kolei połóż pokrywkę i na górze zwiąż rogi ściereczki.

czyszczenie kanapy.jpg
YouTube/HomeDIYTips

Jak wyczyścić kanapę pokrywką od garnka?

Gdy ściereczka dobrze trzyma się pokrywki, zacznij przesuwać ją po całej powierzchni kanapy, kawałek po kawałku. Rób to powoli i dokładnie. Gdy ściereczka przestygnie, ponownie namocz ją w roztworze. Kanapę po czyszczeniu pozostaw do wyschnięcia. Po myciu zobaczysz, ile brudu na niej zostało. 

Dlaczego ten sposób działa? Ponieważ pokrywka dłużej trzyma ciepło, dzięki czemu środki czyszczące zawarte w kapsułce są bardziej skuteczne i przenikają w głąb tkaniny. Dzięki pokrywce w prosty sposób rozprowadzisz roztwór po całej powierzchni.

czyszczenie kanapy.jpg
YouTube/HomeDIYTips

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Home Tips” na YouTube. Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z kanału „Home DIY Tips” na YouTube.

Zobacz także: