Zlew z gąbeczką
pixabay.com/fede13
Weronika Dadok - 15 Grudnia 2020

Trik z płynem do zmywania naczyń

Zmywanie naczyń, a w szczególności często trudnej do domycia patelni przysparza wielu problemów niejednemu z nas. Jest jednak na to sposób. Zwykły płyn do zmywania naczyń możemy wzbogacić o jeden bardzo tani i łatwo dostępny produkt... ocet!

Przypalony tłuszcz i osad są przegranymi w walce ze znajdującym się niemal w każdej kuchni octem. Ma dodatkowo niesamowitą funkcję nabłyszczania, dzięki której twoja zastawa będzie wyglądać oszałamiająco.

Po dodaniu odrobiny octu do płynu staje się on również bardziej wydajny. To bardzo ekonomiczne podejście, które pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze.

Jak zwiększyć skuteczność nawet najtańszego płynu do zmywania naczyń?

Wystarczy, że z butelki odlejemy połowę szklanki płynu, a w jego miejsce dodamy taka samą ilość magicznego składnika - octu. Następnie należy je ze sobą delikatnie wymieszać, uważając przy tym na powstającą pianę. Uzyskujemy dzięki tej kombinacji większą wydajność, a nasz płyn wystarcza na dłużej.

Jeśli marzą ci się błyszczące szklanki i talerze, do wody, którą je płuczesz, dodaj nasz niezawodny składnik. Uwaga - sposób ten działa również w przypadku, gdy korzystasz ze zmywarki - wystarczy, że dolejesz odrobinę octu do pojemniczka przeznaczonego na nabłyszczacz.

Ocet niejedno ma oblicze

Mycie naczyń to nie jedyna opcja na wykorzystanie octu. Dzięki zawartemu w nim kwasowi, który skutecznie zabija różne drobnoustroje, bakterie oraz zarazki możemy korzystać z jego dobrodziejstwa na wiele różnych sposobów.

Octem możemy wyczyścić kuchenne blaty, dzięki czemu pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Przyda się on również w roli ekologicznego płynu do mycia podłóg (dodając kilka kropel olejku zapachowego, możemy pozbyć się octowego zapachu).

Mamy dla was bardzo ważną informację, o której musicie wiedzieć. Mimo wielu zalet tego praktycznego produktu, którym jest ocet, musimy uważać, aby nie myć nim żelazka. Znajdujący się w occie kwas może uszkodzić nasz sprzęt.

Z takiego samego powodu nie powinniśmy stosować octu do czyszczenia naturalnego kamienia, jakim jest granit czy marmur.

Źródło: kobieta.onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News