DomekIOgrodek.pl
Zlew z gąbeczką

pixabay.com/fede13

Trik z płynem do zmywania naczyń

15 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Zmywanie naczyń, a w szczególności często trudnej do domycia patelni przysparza wielu problemów niejednemu z nas. Jest jednak na to sposób. Zwykły płyn do zmywania naczyń możemy wzbogacić o jeden bardzo tani i łatwo dostępny produkt..

Przypalony tłuszcz i osad są przegranymi w walce ze znajdującym się niemal w każdej kuchni octem. Ma dodatkowo niesamowitą funkcję nabłyszczania, dzięki której twoja zastawa będzie wyglądać oszałamiająco

Po dodaniu odrobiny octu do płynu staje się on również bardziej wydajny. To bardzo ekonomiczne podejście, które pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze

Jak zwiększyć skuteczność nawet najtańszego płynu do zmywania naczyń?

Wystarczy, że z butelki odlejemy połowę szklanki płynu, a w jego miejsce dodamy taka samą ilość magicznego składnika - octu. Następnie należy je ze sobą delikatnie wymieszać, uważając przy tym na powstającą pianę. Uzyskujemy dzięki tej kombinacji większą wydajność, a nasz płyn wystarcza na dłużej

Jeśli marzą ci się błyszczące szklanki i talerze, do wody, którą je płuczesz, dodaj nasz niezawodny składnik. Uwaga - sposób ten działa również w przypadku, gdy korzystasz ze zmywarki - wystarczy, że dolejesz odrobinę octu do pojemniczka przeznaczonego na nabłyszczacz.

Ocet niejedno ma oblicze

Mycie naczyń to nie jedyna opcja na wykorzystanie octu. Dzięki zawartemu w nim kwasowi, który skutecznie zabija różne drobnoustroje, bakterie oraz zarazki możemy korzystać z jego dobrodziejstwa na wiele różnych sposobów. 

Octem możemy wyczyścić kuchenne blaty, dzięki czemu pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Przyda się on również w roli ekologicznego płynu do mycia podłóg (dodając kilka kropel olejku zapachowego, możemy pozbyć się octowego zapachu). 

Mamy dla was bardzo ważną informację, o której musicie wiedzieć. Mimo wielu zalet tego praktycznego produktu, którym jest ocet, musimy uważać, aby nie myć nim żelazka. Znajdujący się w occie kwas może uszkodzić nasz sprzęt. 

Z takiego samego powodu nie powinniśmy stosować octu do czyszczenia naturalnego kamienia, jakim jest granit czy marmur. 

Źródło: kobieta.onet.pl

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >