Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > W kuchni jest coś, czym wyczyścisz toster bez szorowania. Działa w 10 minut
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 23.05.2023 11:09

W kuchni jest coś, czym wyczyścisz toster bez szorowania. Działa w 10 minut

jak wyczyścić toster
canva/macniak, canva/konstaintyzapylaie

Jak wyczyścić toster? Zaschnięty ser i resztki jedzenia nie będą już żadnym problemem. Wystarczy, że zastosujesz ten prosty trik, a urządzenie będzie czyste jak nowe. Jest również sposób, dzięki któremu opiekacz nie będzie się brudził podczas przygotowywania tostów.

Jak wyczyścić toster? Przenigdy nie zeskrobuj brudu z powłoki teflonowej

Wiele osób zastanawia się, jak wyczyścić toster bez szorowania. Zaschnięty, przypalony ser i resztki jedzenia są trudne do usunięcia. Niektórzy traktują więc urządzenie mocnymi detergentami, inni szorstką szczotką, a nawet nożem. Jak wyczyścić toster? 

Szczotka i nóż to najgorsze z możliwych rozwiązań. Nie tylko nie usuniemy brudu dokładnie, to jeszcze zniszczymy powłokę teflonową tostera. Takie urządzenie nie będzie się już nadawać do ponownego użytku.

Jak wyczyścić toster? Detergenty i agresywna chemia też nie wchodzi w grę. W tosterze przygotowujemy przecież jedzenie, a środki czyszczące mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Mamy jednak skuteczny sposób, aby toster wyglądał jak nowy.

Rozkładają w ogródku i 1 ruchem usuwają wszystkie ślimaki z ogródka Gdy porzeczka zakwitnie, nakarm każdy krzak 3 łyżeczkami. Owoce zaskoczą Cię wielkością

Do czyszczenia tostera wykorzystaj olej

Najzwyklejszy olej roślinny doskonale poradzi sobie z zaschniętym jedzeniem i serem w tosterze. Wystarczy, że potraktujesz nim plamy i odstawisz na 10 minut. Po tym czasie przetrzyj toster ręcznikiem papierowym, aby zdjąć resztki.

Tłusty toster przetrzyj czystą ściereczką nasączoną wodą i płynem do mycia naczyń. Płyn usunie resztki oleju, a urządzenie będzie jak nowe bez czekania, szorowania i zeskrobywania jedzenia nożem.

czyszczenie lodówki.jpg
canva/cjrfoto

Jak jeszcze wyczyścić toster? Co zrobić, żeby jedzenie nie przyklejało się do powierzchni?

Alternatywną metodą czyszczenia tostera jest wykorzystanie wyższej temperatury. Wystarczy, że włączysz opiekacz na chwilę. Gdy się nagrzeje, usuń czystą, lekko zwilżoną gąbką przypalone resztki. Powinny równie szybko zejść.

Jeśli chcesz zapomnieć o czyszczeniu tostera raz na zawsze wypróbuj patent z papierem do pieczenia. Wystarczy, że złożysz jeden arkusz na pół i między strony włożysz kanapki, które chcesz przyrumienić w tosterze. Całość włóż do urządzenia i zapiecz.

Roztopiony ser i brud zostanie na papierze. Na powłoce tostera nie będzie ani śladu. Urządzenie przetrzyj jedynie czystą ściereczką. W ten sposób długo toster będzie wyglądał jak nowy i będzie Ci służyć przez wiele lat.