Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Gdy porzeczka zakwitnie, nakarm każdy krzak 3 łyżeczkami. Owoce zaskoczą Cię wielkością
Kamil Świętek
Kamil Świętek 19.05.2023 12:28

Gdy porzeczka zakwitnie, nakarm każdy krzak 3 łyżeczkami. Owoce zaskoczą Cię wielkością

Naturalny nawóz do porzeczki
Fot. Canva/bladfutagi, Getty Images; tolgart, Getty Images

Naturalne nawozy zyskują coraz większe zainteresowanie w ogrodnictwie. Są to tańsze, zdrowsze i równie skuteczne środki ochrony roślin, które można zastosować w domowych warunkach, uprawiając bio owoce i warzywa. 

Jeśli uprawiacie porzeczki, to koniecznie zapoznajcie się z naszym sposobem na  naturalny nawóz.

Nawóz do porzeczki – dorodne plony gwarantowane

Każdy gospodarz o tym marzy – dorodny, zdrowy plon, z minimalną ilością odpadków. Nie musi być to ogrodniczy amerykański sen. Wystarczy, że zastosujesz nasz patent i rokrocznie będziesz osiągał niesamowite rezultaty. Naturalny nawóz do porzeczki z łatwością nabędziesz w sklepach ogrodniczych i przygotujesz w zaciszu swojego domu. Gwarantujemy, że po jego użyciu nie wrócisz już do syntetycznych nawozów.

Nawóz do porzeczki znacznie przyspiesza jej wzrost i chroni ją przed szkodnikami. Niezależnie w jakim stadium rozwojowym jest Twoja roślina, będzie ona potrzebować dodatkowej ochrony. Po przekwitaniu będą potrzebować one dodatkowych witamin oraz ochrony przed szkodnikami. W pozostałe miesiące roku nawóz do porzeczki zapewni im stały wzrost i wzmocni je na kolejny sezon.
 

Tych warzyw nie sadź przy ogórkach. Plony będą mniejsze i podatne na choroby Popsikaj po mrówkach. Wyniosą się z prędkością światła

Nawóz do porzeczki – jak go używać?

Użycie preparatu jest dziecinnie proste. Można nabyć go w większości sklepów ogrodniczych. Niech Cię nie zwiedzie jego cena. Preparat należy rozmieszać z wodą w ilości 3 łyżek na 10 litrów wody. Sprawia to, że produkt staje się wysoce wydajny.

Przygotowany roztwór należy zużyć zaraz po przygotowaniu. Jeśli jego resztki zostaną w zbiorniku dłużej niż 24 godziny, należy niezwłocznie usunąć produkt z opryskiwacza i dokładnie go umyć. 

Pamiętaj, by przed zastosowaniem preparatu opryskać roślinę samą wodą (około 5 litrów na krzew), a w przypadku intensywnych opadów dzień wcześniej, roślinę tylko zraszamy. Oprysk należy wykonywać od końca kwietnia, kiedy to roślina zaczyna kwitnąć i w ramach potrzeb regularnie powtarzać.

Porzeczki.png
Canva/andreymuravin, Getty Images 

Nawóz do porzeczki – jak on działa?

Naturalny nawóz do porzeczki jest prostszy w przygotowaniu, niż może Ci się wydawać. Humat potasu, bo tak nazywa się ten nawóz do porzeczki, jest środkiem całkowicie organicznym i bezpiecznym dla roślin. Stanowi on zestaw kwasów huminowych, które powstają w wyniku biochemicznego rozkładu związków organicznych.

Preparat ten znacząco przyczynia się do poprawy składu pH gleby, nawożąc ją w cenny składniki odżywcze. Poprawia także wchłanianie wilgoci przez rośliny i utrzymuje równowagę wodną gleby na odpowiednim poziomie. Wynikiem tych działań jest zabarwienie gleby na ciemniejszy kolor, co dodatkowo nagrzewa określone obszary.

Czyż mnogość korzyści z zastosowania naturalnego nawozu do porzeczki nie zachęca do używania?