Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > W ten sposób błyskawicznie wyczyścisz młynek do kawy
Kamil Świętek
Kamil Świętek 27.05.2023 10:18

W ten sposób błyskawicznie wyczyścisz młynek do kawy

Oto sposób jak łatwo wyczyścić młynek. Koniec z szorowaniem!
Kadr z filmu pochodzi z kanału ArtOfClay na YouTube, canva/instagram.krmk146

Rynek akcesoriów i produktów czyszczących zdaje się nie mieć końca. Do każdego urządzenia wymyślamy nowe środki czyszczące, a przecież stare metody wciąż są skuteczne. Zobacz, jak wyczyścić młynek do kawy w staromodnym stylu.

Czyszczenie młynka do kawy – skąd zanieczyszczenia?

Teoretycznie kawa, którą kupujemy w sklepach, jest produktem czystym. Oznacza to, że nic nie powinno zanieczyszczać naszego młynka, gdyż zmielona kawa zostaje w pełni wykorzystana. Niestety nie jest to prawda.

Resztki zmielonej kawy, które nie zdążą zlecieć do pojemnika, pozostają w urządzeniu, aczkolwiek to jeszcze mu nie szkodzi. Najgorsza jest dla młynka wilgoć. Ta w połączeniu z naturalnie wstępującym w kawie tłuszczem powoduje, że wilgotna kawa zaczyna przyklejać się do ścianek, co jest przyczyną stopniowego uszkadzania urządzenia.

Na szczęście istnieją proste domowe sposoby na czyszczenie tego typu akcesoriów kuchennych. Pomoże Ci w tym cukier, który okazuje się idealnym środkiem czyszczącym do młynka do kawy.
 

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Rabusie korzystają z nowej metody. Tak oznaczają mieszkania do włamu

Czyszczenie młynka do kawy cukrem – jak się do tego zabrać?

Czyszczenie młynka do kawy cukrem to jedno z lepszych rozwiązań, jakie można wybrać. Cukier nie uszkodzi urządzenia, a gdybyś nie zdołał w całości go usunąć, nie zaszkodzisz swojemu zdrowiu, mieląc kawę z cukrem.

Aby wyczyścić młynek do kawy za pomocą cukru, należy wsypać do niego ¼ szklanki cukru i włączyć na kilka minut. Pozwoli to na usunięcie tłuszczu, który jest naturalnym składnikiem kawy. Przy okazji cukier wyciągnie wszelkie nieprzyjemne zapachy z Twojego młynka.

Pamiętaj, by po wyczyszczeniu młynka dokładnie wytrzeć go w środku zwilżoną szmatką, a następnie wytrzyj go do sucha. Dobrym rozwiązaniem jest zostawienie młynka na kilka chwil po czyszczeniu, by ewentualne pozostałości wody miały szanse odparować.

Kawa.png
Canva/Kaboompics .com, Pexels

Czyszczenie młynka – jak często należy to powtarzać?

Nie ma idealnego przedziału, jak często należy czyścić młynek. Bariści zalecają czyścić go zawsze przy zmianie rodzaju kawy, a najlepiej po każdym użyciu. Praktyka jednak uczy, że gdy poczujesz, że młynek do kawy zaczyna działać nieco wolniej, jest to odpowiednia pora na jego czyszczenie.

Jak widzicie, dbanie o sprzęty kuchenne jest naprawdę proste. Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić je w praktyce i cieszyć się zawsze czystymi akcesoriami kuchennymi.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „ArtOfClay” na platformie YouTube.