Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Wbił łodygę róży w ziemniaka i zakopał. Po 7 dniach wyrosło coś wyjątkowego
Kamil Świętek
Kamil Świętek 25.05.2023 10:12

Wbił łodygę róży w ziemniaka i zakopał. Po 7 dniach wyrosło coś wyjątkowego

jak ukorzenić różę
Kadr z filmu na kanale YouTube użytkownika Fenyutas

Róże są piękną ozdobą w każdym ogrodzie. Zapomnij o kupowaniu gotowych sadzonek i gotowych preparatów. Doświadczony ogrodnik pokazał, jak ukorzenić różę bez chemicznych środków. Zrobił to z niewielkiej łodygi i popularnego warzywa. Po 7 dniach zauważysz efekty.

Róże będą rosły jak na drożdżach

Jak ukorzenić różę? W tym celu najczęściej sięgamy po specjalistyczne preparaty i ukorzeniacze. Okazuje się jednak, że krzewy błyskawicznie urosną z jednej łodygi. Wystarczy, że zastosujemy prosty trik, którym podzielił się niedawno pewna pewien ogrodnik.

Mężczyzna z niewielkiej łodygi w krótkim czasie wyhodował piękny krzew. Nie stosował przy tym żadnych preparatów, a jedynie… ziemniaka. Warzywo sprawdza się nie tylko w kuchni. Jego wartości odżywcze są wręcz idealne dla rozwoju roślin. Jak ukorzenić różę?

Pamiętajmy, że róże potrzebują odpowiedniego stanowiska w ogrodzie. Wymagają także nawożenia (najlepiej naturalnymi środkami) oraz regularnej obserwacji. Róże szczególnie narażone są na inwazję mszyc. 

Tych warzyw nie sadź obok papryki. Zbiory nie będą udane Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami

Jak ukorzenić różę z łodygi? Pokazał najlepszy sposób

Łodygę róży możesz w bardzo prosty sposób ukorzenić. Będzie rosła błyskawicznie. W tym celu włóż ją do dużego ziemniaka. Wystarczy, że w warzywie zrobisz niewielki otwór, włożysz w niego łodygę, a następnie zakopiesz.

Dlaczego ta sztuczka działa? Ziemniaki bogate są między innymi w witaminy z grupy B, witaminę C, a także wapń i jod. Warzywo, w które wbita jest róża, zapewnia jej również odpowiedni stopień nawilżenia. Wzmacnia także sadzonkę. Kwiat będzie rósł błyskawicznie.

Prawidłowa pielęgnacja to klucz do sukcesu

Zanim przesadzisz różę z doniczki do gleby, przygotuj dla niej odpowiednie miejsce w Twoim ogrodzie. Krzewy lubią nasłonecznione stanowiska, w których promienie słoneczne operują przez minimum 6 godzin w ciągu dnia. Wtedy będziesz mieć pewność, że krzewy obsypią się kwiatami.

Regularnie podlewaj sadzonki, ale uważaj też, aby zbytnio ich nie przelewać. Róże lubią lekko kwaskowatą i żyzną glebę. Krzewy warto nawozić. Dobrym sposobem jest rozsypanie sproszkowanych skórek po bananie. Są bogate w potas, dzięki któremu róże będą szybko rosły.