Małe mieszkanie
unsplash.com/Clay Banks
Weronika Dadok - 4 Stycznia 2021

Jak zaoszczędzić miejsce w małym mieszkaniu?

Urządzenie małego mieszkania to spore wyzwanie. Są jednak sposoby, aby mimo niedużego metrażu żyło się dobrze i w ciekawym stylu. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, oraz jakie triki można zastosować, aby zagospodarować przestrzeń.

Czasem trzeba się mocno zastanowić nad tym, jak na małej powierzchni skutecznie rozlokować wszystkie niezbędne do życia elementy.

Zdarza się również tak, iż przychodzi nam zmierzyć się z naprawdę wymagającą przestrzenią. Z pomocą przychodzą sprawdzone sposoby.

Kawalerki niekiedy mają metraże mniejsze niż 20 metrów kwadratowych, mimo wszystko trzeba zmieścić w nich zarówno sypialnię, kuchnię, łazienkę, jak i pokój dzienny. W dzisiejszych czasach w wielu przypadkach również miejsce do pracy.

Małe mieszkanie - meble do góry

Prostym sposobem na pozyskanie miejsca w małym mieszkaniu jest podniesienie sprzętów do góry. W wysokim wnętrzu możesz stworzyć klimatyczną antresolę, która sprawdzi się jako miejsce na łóżko.

Jeśli sufity nie są aż tak wysokie, łóżko można podnieść lekko, tworząc pod nim miejsce na kącik do pracy, postawić kanapę, czy zabudować szafą.

Subtelne podziały w małym mieszkaniu

Na małej przestrzeni dobrym wyjściem do podzielenia części mieszkania są delikatne szklane ścianki lub domowe i stylowe parawany. W taki sposób oddzielisz od siebie strefy funkcjonalne i dodasz odrobinę intymności.

Do takiego zabiegu idealnie nada się także kotara - to kolejny bardzo stylowy oraz praktyczny gadżet.

Wielofunkcyjny mebel to przyjaciel małego mieszkania

Rozkładana kanapa może posłużyć ci jako łóżko. Dzięki takiej opcji sypialnia w ciągu dnia może zamienić się w salon, wszystko w zależności od potrzeb.

Rozkładane biurko będzie służyć również jako większy stół w momencie, gdy będziesz chciał ugościć znajomych, lub po prostu położyć na nim więcej rzeczy.

W dużej szafie schowasz nie tylko ubrania, ale także niektóre sprzęty AGD, takie, jak pralka, czy lodówka.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News