zmywarka
pixabay.com/onlynoodle (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 13 Lutego 2021

Zmywarka - jak prawidłowo układać sztućce?

Nawet jeśli posiadamy nowoczesną zmywarkę, to dość często zdarza się, że nasze przybory po wyjęciu wciąż są brudne. Może dziać się tak dlatego, że nieprawidłowo rozmieszczamy je w urządzeniu. Dzisiaj zdradzimy prosty trik, aby sztućce były zawsze idealne czyste - bez domywania.

Zmywarka zdecydowanie zrewolucjonizowała mycie naczyń. Wystarczy umieścić w niej wszystkie przedmioty, nastawić program, a potem wyjąć je czyste i lśniące. Przynajmniej w praktyce...

Otóż to, czy nasze kuchenne akcesoria będą dobrze domyte, nie zależy tylko od zmywarki, ale również od prawidłowego rozmieszczenia ich w urządzeniu! Wielu z nas popełnia błąd, przez który sztućce nie są tak czyste, jak powinny być.

Jak prawidłowo układać sztućce w zmywarce? Większość popełnia błąd

Często zdarza się, że gdy wyjmujemy łyżki, noże i widelce z urządzenia, wciąż są one brudne. Te przedmioty są szczególnie trudne do doczyszczenia, ponieważ mają specyficzne kształty, sporo zagłębień i zakamarków, na których lubią osadzać się resztki jedzenia.

Jest jednak na to sposób. Cała tajemnica tkwi w tym, aby sztućce w specjalnie do tego przeznaczonym koszyczku układać naprzemiennie. Raz trzonkiem do dołu, a raz do góry.

Odkrycie w domu Robina WilliamsaOdkrycie w domu Robina WilliamsaCzytaj dalej

Dlaczego to działa? Dzięki takiemu ułożeniu woda wraz ze środkiem czyszczącym dokładnie wniknie w każdy zakamarek i domyje nawet najbardziej zalegające resztki jedzenia!

Możesz przyjąć strategię - noże trzonkiem do góry (zdecydowanie lepiej się wtedy doczyszczą), a łyżki i widelce naprzemiennie.

Zmywarka - dlaczego naczynia się nie domywają?

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeśli chcesz wyczyścić większe i ostrzejsze noże, układaj je naprzemiennie z talerzami - skutecznie je unieruchomisz, a na dodatek.nie porysują one reszty naczyń. Będą czyste i lśniące!

Wszelkie delikatne naczynia umieść na górnej półce, ponieważ ciśnienie wody jest tam niższe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia np. kieliszków czy szklanek. Dzięki niższe temperaturze nasze przedmioty z mniejszym prawdopodobieństwem pękną.

Talerze i miski zawsze układajmy ich wnętrzem skierowanym do wnętrza zmywarki. Pozwoli to dyszy spryskującej na precyzyjne dotarcie do każdego naczynia.

Źródło: radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News