DomekIOgrodek.pl
zmywarka

pixabay.com/onlynoodle (CC0 Domena publiczna)

Zmywarka - jak prawidłowo układać sztućce?

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Nawet jeśli posiadamy nowoczesną zmywarkę, to dość często zdarza się, że nasze przybory po wyjęciu wciąż są brudne. Może dziać się tak dlatego, że nieprawidłowo rozmieszczamy je w urządzeniu. Dzisiaj zdradzimy prosty trik, aby sztućce były zawsze idealne

Zmywarka zdecydowanie zrewolucjonizowała mycie naczyń. Wystarczy umieścić w niej wszystkie przedmioty, nastawić program, a potem wyjąć je czyste i lśniące. Przynajmniej w praktyce...

Otóż to, czy nasze kuchenne akcesoria będą dobrze domyte, nie zależy tylko od zmywarki, ale również od prawidłowego rozmieszczenia ich w urządzeniu! Wielu z nas popełnia błąd, przez który sztućce nie są tak czyste, jak powinny być.

Jak prawidłowo układać sztućce w zmywarce? Większość popełnia błąd

Często zdarza się, że gdy wyjmujemy łyżki, noże i widelce z urządzenia, wciąż są one brudne. Te przedmioty są szczególnie trudne do doczyszczenia, ponieważ mają specyficzne kształty, sporo zagłębień i zakamarków, na których lubią osadzać się resztki jedzenia.

Jest jednak na to sposób. Cała tajemnica tkwi w tym, aby sztućce w specjalnie do tego przeznaczonym koszyczku układać naprzemiennie. Raz trzonkiem do dołu, a raz do góry.

Dlaczego to działa? Dzięki takiemu ułożeniu woda wraz ze środkiem czyszczącym dokładnie wniknie w każdy zakamarek i domyje nawet najbardziej zalegające resztki jedzenia!

Możesz przyjąć strategię - noże trzonkiem do góry (zdecydowanie lepiej się wtedy doczyszczą), a łyżki i widelce naprzemiennie.

Zmywarka - dlaczego naczynia się nie domywają?

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeśli chcesz wyczyścić większe i ostrzejsze noże, układaj je naprzemiennie z talerzami - skutecznie je unieruchomisz, a na dodatek.nie porysują one reszty naczyń. Będą czyste i lśniące!

Wszelkie delikatne naczynia umieść na górnej półce, ponieważ ciśnienie wody jest tam niższe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia np. kieliszków czy szklanek. Dzięki niższe temperaturze nasze przedmioty z mniejszym prawdopodobieństwem pękną.

Talerze i miski zawsze układajmy ich wnętrzem skierowanym do wnętrza zmywarki. Pozwoli to dyszy spryskującej na precyzyjne dotarcie do każdego naczynia.

Źródło: radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Genialny sposób na oblodzony chodnik, psy będą szczęśliwe

  • Dodaj pieprz do prania, a stanie się coś niesamowitego

  • Mieszka w tragicznych warunkach, Straż apeluje

Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >