Żółte kępy w trawniku to przeszłość. Łyse placki więcej się nie pojawią
Żółte kępy w trawniku to nic przyjemnego. Łyse placki pojawiają się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. Zobaczcie, co zrobić, aby ten problem nigdy nie zawitał w Waszych ogrodach. Sposób na pięknych trawnik jest prostszy, niż myślicie.
Piękny trawnik w mgnieniu oka. Zobacz, jak to zrobić
Zabiegi pielęgnacyjne trawnika to jeden z najbardziej pomijanych aspektów w naszym ogrodzie. Zastanówcie się, jak często widzicie, że ktoś podlewa trawnik? Sami go podlewacie? Niestety, często z góry zakładamy, że trawa rośnie sama i nie wymaga żadnej pielęgnacji.
W praktyce jednak trawa to roślina ogrodowa, jak każda inna i należy o nią dbać. Szczególnie istotne jest to właśnie podczas upalnego lata. Wiele problemów z trawnikiem dotyczy jego chronicznego przesuszania.
Wyobraźcie sobie, że od długości trawy zależy również jej kondycja. Najbardziej odporne źdźbła trawy, to te o długości około 6 centymetrów i niższe. Takie też uważa się za najbardziej estetyczne. Nie ulega wątpliwości, że 10-centymetrowa trawa wymaga skrócenia.
Zmiany w handlu w niedzielę. Od 1 sierpnia będzie inne prawo Masz skrzydłokwiat, który przestał kwitnąć? Co tydzień dodaj to do doniczki, wypuści mnóstwo kwiatówJak pielęgnować trawnik?
Jak pielęgnować trawnik? Zacznijmy od podlewania. Pod żadnym pozorem nie robimy tego w upalny dzień. Zaleca się obfite podlewanie go raz w tygodniu, a w okresie suszy co 3 dni, zawsze wieczorami. Pozwoli to na najbardziej efektywne wykorzystanie wody.
Wyobraźcie sobie, że podlewając trawę w upalny dzień, nie tylko możemy zaparzyć ją. Trawnik podlany w upale wykorzysta tylko 30% wody, którą go podlejemy. Reszta zwyczajnie odparuje. Warto więc zachować rozwagę przy podlewaniu trawnika.
Ten warto też co jakiś czas nawozić. Trawniki wymagają nawożenia mineralnego. Zabezpiecza to trawnik przed przesuszaniem i chorobami. Trawnik do prawidłowego wzrostu potrzebuje między innymi: azotu, potasu, fosforu, żelaza, czy magnezu.
Zadbaj o swój trawnik usuwając chwasty
Trawnik warto także co jakiś czas odchwaścić. O ile chwasty o delikatnych łodygach zostaną ścięte podczas koszenia, przez co można się nimi nie martwić, o tyle nie wolno lekceważyć kwitnących chwastów.
Warto wypleniać z trawnika między innymi mniszek lekarski, czy babkę lancetowatą, czyli rośliny, które mają wyraźne widoczne rozety. Ich obecność na trawniku zaburza jego estetyczny wygląd. Niestety te będzie trzeba usunąć ręcznie.
Drodzy Czytelnicy, jaki jest Wasz sposób na piękny trawnik? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi patentami w komentarzach.