Mszyce triki
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/Hans
Weronika Dadok - 13 Marca 2021

Najlepszy domowy sposób na mszyce

Mszyce to bardzo popularne szkodniki, które atakują nasze rośliny. Mogą być nimi objęte zarówno te ogrodowe, jak i domowe okazy. W tym artykule dowiesz się, jak najłatwiej, domowymi sposobami zwalczyć te uporczywe owady.

Mszyce to małe owady należące do pluskwiaków. Mimo że wyglądają bardzo niegroźnie, to są niesamowicie szkodliwe dla roślin uprawianych w domu i ogrodzie.

Największym minusem jest to, że umieją zaatakować niemal każdą roślinę. Często je uszkadzają, a nawet przenoszą wiele innych chorób.

Szkodliwość mszyc

Wszystkie odmiany wykazują wysoką szkodliwość dla roślin. Niezależnie od tego, jakąś roślinę zdecyduje się zaatakować. Każdy gatunek jest wyposażony w aparat ssąco-gryzący, który umożliwia wysysanie soków z rośliny.

Skupiają się na soczystych i młodych pędach oraz kwiatostanach, pąkach i liściach.

Gdy spalisz w domu kilka liści laurowych, stanie się coś niezwykłego. Mało kto wieGdy spalisz w domu kilka liści laurowych, stanie się coś niezwykłego. Mało kto wieCzytaj dalej

Niektóre gatunki żerują także na korzeniach. Osłabiają rośliny, bądź całkowicie stopują ich wzrost. Po nabraniu siły dzięki pokarmowi insekty będą polować na kolejną roślinę, która znajduje się obok.

Sposoby na pozbycie się mszyc z ogrodu

Czarne mszyce preferują przebywanie między grządkami warzyw i roślin ozdobnych. Należy wykorzystać możliwie naturalne sposoby, aby je zwalczyć. Można posadzić odstraszające je rośliny, takie jak: lawenda, cebula, czosnek oraz mięta.

Gdy sadzisz rośliny tego samego gatunku w dużych skupiskach, stają się wymarzonym miejscem do żeru dla mszyc.

Są również rewelacyjne środki, które możesz wykonać samodzielnie. Domowe sposoby to najlepsza opcja, ponieważ nie szkodzi ani tobie, ani roślinom oraz zwierzętom. Zaleca się zatem stosowanie naturalnych metod, niż sięganie po środki chemiczne.

Preparat z cebuli jest idealny, aby odstraszyć te owady. Wywar uzyskasz z 75 gramów pociętej cebuli. Należy zalać ją dziesięcioma litrami wody i gotować przez pół godziny. Czasem nie trzeba go nawet rozcieńczać i będzie to miało pozytywny wpływ na pozbycie się grzybów.

Czosnek również może pomóc w sytuacji, gdy mszyce postanowią sprawić nam niemały kłopot. 200 gramów roztartych nasion zalanych dziesięcioma litrami wody pozostawiamy na 24 godziny. Można stosować go także bez konieczności rozcieńczania, wtedy zadziała również na inne rodzaje insektów.

Mniszek lekarski - zrób z niego odpowiedni preparat. 400 gramów liści zalej 10 litrami wody i pozostaw je na 3 godziny.

Preparat z pokrzywy - zbierze 1 kilogram pokrzywy (zanim zakwitnie), następnie zalej 10 litrami wody i zostaw na 24 godziny.

Wszystkie powyższe mieszaniny należy zużyć w ciągu doby, ponieważ szybko tracą swoje działanie.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News