Żyły wodne pod twoim domem. Prawdziwe niebezpieczeństwo, czy mit?
Jeśli bierzemy pod lupę naukowe podejście, takie zjawisko nie istnieje. Jak wobec tego powinniśmy traktować radiestezję?
Naukowcy są sceptycznie nastawieni do potwierdzenia obecności w ziemi promieniujących żył. Z kolei radiesteci uważają, że są w stanie wykryć takie promieniowanie poprzez dysponowanie nadzwyczajnymi zdolnościami.
Podważenie teorii radiestezji
Teorię radiestezji można podważać na gruncie kilku dziedzin nauki, przede wszystkim: fizyka, hydrogeologia oraz fizjologia.
Jak dowiadujemy się na łamach plus.gloswielkopolski.pl według geologów istnienie takich żył, z wartko płynącą wodą jest niemożliwe. Nie mogą one istnieć w glinach i piaskach, które występują w znacznej większości terenów naszego kraju.
W takich warunkach wody przepływają bardzo wolno, spływając po nieprzepuszczalnych warstwach. Ostatecznie poziom wodonośny staje się zawilgoconym piaskiem, który promieniowania nie wytwarza.
Jak zwalczać potencjalne działanie żył wodnych?
Radiestezja jest pseudonauką, której celem jest wykrywanie omawianych cieków wodnych oraz eliminowanie pochodzącego z nich szkodliwego promieniowania.
Oprócz sceptyków względem tej nauki znajdziemy także osoby, które ją aprobują, chętnie korzystając z porad oraz zabiegów osób, które potencjalnie mogą zwalczyć szkodliwą przyczynę złego samopoczucia.
Lekarstwem na te wszystkie negatywne aspekty jest sprowadzenie do domu specjalisty wyposażonego w odpowiedni sprzęt (zwykle jest to wahadełko lub różdżka). Nasz gość odnajduje przebieg żyły wodnej. Dzięki temu zyskujemy wiedzę, w jaki sposób ustawić swoje meble, aby być, jak najmniej na nie narażonymi. Istnieją doniesienia, że łóżko ustawione w okolicy szkodliwej żyły wodnej może powodować bezsenność...
Warto wziąć pod uwagę także inne aspekty
Jeśli jednak czujemy, że pogarsza się nasze samopoczucie, czy w mieszkaniu panuje niekomfortowa atmosfera, warto wziąć pod uwagę także inne czynniki.
Czy na przykład gdzieś nie pojawiła się pleśń, bądź czy nie mamy wzmożonej wilgotności w swoich czterech ścianach? Sprawdźmy, czy nasza wentylacja działa dobrze, dopilnujmy, żeby mieszkanie było często wietrzone. Uważajmy też na ilość zużywanej chemii i przede wszystkim monitorujmy swoje zdrowie!
W związku z tym, że opinii jest bardzo wiele, nie da się jednoznacznie stwierdzić, kto w tym sporze ma racje. Należy jednak pamiętać o tym, aby po prostu zadbać o swój komfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.
Źródło: plus.gloswielkopolski.pl
Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:
Odnalazł w ścianie swojego domu coś niesamowitego. Kryje w sobie zatrważające historie
Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy