Pranie zimą szybko jest suche i pięknie pachnie. Ten trik pokazała mi babcia
Zimą suszarka bębnowa jest niezwykle przydatnym urządzeniem, jednak nie każdy ma ją w domu. Tutaj pojawia się problem suszenia ubrań. Zimą schną bardzo długo, a dodatkowo nie pachną tak, jak suszone latem. Pojawia się na nich zapach wilgoci.
Jest jednak na to ciekawy sposób. Jak wysuszyć pranie zimą? Ten trik pokazała mi babcia. Pranie suszę w kilka godzin, a moje ubrania pięknie pachną.
Jak wysuszyć pranie zimą?
Wiosną, latem i jesienią pranie suszymy głównie w ogrodzie lub na balkonie. Zimą natomiast rozstawiamy suszarkę w domu lub wieszamy ubrania na grzejnikach. Niestety oba sposoby nie do końca są odpowiednie.
Jak wysuszyć pranie zimą? Suszenie prania na suszarce trwa wiele dni. Ubrania zaczynają nieprzyjemnie pachnieć, a w pomieszczeniu, w którym stawiamy suszarkę bardzo szybko pojawia się pleśń. Dzieje się tak, ponieważ rzadko wietrzymy i w pokoju utrzymuje się wysoka wilgotność.
Suszenie prania na grzejniku również nie jest dobre. Ubrania mocno ograniczają dostęp ciepła i tym samym musimy włączyć kaloryfery na najwyższą moc, co wiąże się z wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Jak wysuszyć pranie zimą? Babcia pokazała mi świetny trik.
Babciny trik na suszenie prania nie ma sobie równych
Babcia pokazała mi sposób, by wysuszyć pranie szybko nawet zimą. Bez obawy o rozwój pleśni w domu i większe rachunki. Ubrania po wysuszeniu pachną cudownie. Jak to zrobić?
Pranie rozwieszam na suszarce, a następnie wynoszę ją do ogrodu. Jeśli mieszkasz w bloku, wykorzystaj balkon. Należy pamiętać jednak o jednej rzeczy - pranie suszymy wyłącznie na mrozie. Gdy zimą temperatura wynosi 0 stopni lub więcej, pranie szybko nie wyschnie.
Dlaczego pranie schnie na mrozie?
Dzieje się tak, ponieważ na mrozie zachodzi zjawisko sublimacji. Woda na ubraniach zmienia się w lód. Następnie dochodzi do zmiany stanu stałego w gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Wystarczy więc wystawić suszarkę na kilka godzin na mróz, a następnie wnieść do domu.
Ubrania będą sztywne, jednak wystarczy je kilkukrotnie strzepać i zostawić na chwilę, by kryształki lodu wyparowały z tkanin. Dodatkową zaletą takie suszenia jest też zapach. Ubrania pachną świeżością!
Zobacz także:
- Jak prać kurtkę puchową w pralce? 1 błąd i będzie do wyrzucenia
- Raz w miesiącu wrzucam do pralki i nastawiam pranie. Jest idealnie czysta, a zapach wilgoci zniknął
- Wymieszaj 3 składniki i przetrzyj. Zacieki na płytkach i zlewie już się nie pojawią