DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Wymieszaj 3 składniki i przetrzyj. Zacieki na płytkach i zlewie już się nie pojawią
Kamil Świętek
Kamil Świętek 20.09.2023 09:44

Wymieszaj 3 składniki i przetrzyj. Zacieki na płytkach i zlewie już się nie pojawią

Czyszczenie łazienki
Canva/ValeriHoncharuk

Utrzymanie umywalki w czystości to nie lada wyczyn. Osad z wody, kurz, pozostałości po mydle, czy wszelkiego rodzaju zacieki po detergentach sprawiają, że aby umywalka prezentowała się dobrze, należy ją niemalże codziennie czyścić.

Jeszcze gorzej sprawa wygląda w kontekście czyszczenia kranu. Wystarczy, że po umyciu rąk zakręcimy wodę, by pozostała na baterii woda, wytworzyła na niej nieestetyczne plamy. Czy jest jakiś sposób na efektywne czyszczenie łazienki? W tym artykule udowodnimy Wam, że tak.

Jak uniknąć zacieków na umywalce?

W idealnym świecie wystarczyłoby raz dokładnie umyć umywalkę i cieszyć się jej czystością do kolejnego mycia. W praktyce jednak efekt ten działa przez maksymalnie jeden dzień i to w zależności od tego, czy pamiętamy o przecieraniu umywalki po każdym jej użyciu.

Aby cieszyć się nieco dłużej czystą umywalką, należy zastosować domowe patenty. Bez nich dokładne czyszczenie łazienki wydaje się walką z wiatrakami. Sposób ten zadziała jednak jedynie wtedy, kiedy najpierw dobrze wyczyścimy armaturę łazienkową.

Nie tracąc czasu, bierzcie gąbki, ściereczki i detergenty w dłoń i wyczyśćcie dokładnie łazienkę. Gotowe? Świetnie. Teraz przygotujcie ściereczkę z mikrofibry i powieście ją obok umywalki. Zostaje najgorsze – poinstruujcie domowników, że nie wisi ona tam dla ozdoby, a po to, by regularnie wycierać umywalkę po jej użyciu.

Czyszczenie łazienki - jak to zrobić.jpg
Canva/Andrew Angelov

Jak walczyć z kamieniem w łazience?

Załóżmy, że domownicy dostosują się do nowego zalecenia. Niestety nie rozwiązuje ono jeszcze istotny problemu. Jeśli chcesz raz na zawsze pożegnać się z kamieniem na umywalce i kranie, zastosuj domowy specyfik.

Zmieszaj sodę oczyszczoną z octem i kwaskiem cytrynowym tak, aby powstała gęsta pasta. Zalecamy zmieszać łyżeczkę każdego ze składników i sprawdzić, czy konsystencja nadaje się do użycia. Następnie pastą dokładnie myjemy umywalkę oraz kran.

Jeśli kamień nie chce odpuścić, rozprowadzamy pastę na armaturze łazienkowej i pozostawiamy ją tam na kilka godzin. Patent ten doczyści nawet zabrudzenia na płytkach. Po tym czasie wystarczy spłukać całość wodą i wytrzeć do sucha. Czyż czyszczenie łazienki nie jest proste?

Nadaj armaturze łazienkowej blask

Jeśli macie problem z nabłyszczeniem armatury łazienkowej, wykorzystajcie właściwości cytryny. Wystarczy, że przetrzecie kran skórką z cytryny, a ten będzie błyszczeć się nawet bardziej, niż wtedy gdy odbieraliście go ze sklepu.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest Wasz sposób na czyszczenie łazienki? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi patentami na czystą łazienkę. Na pewno jest jeszcze wiele do odkrycia.

Czyszczenie łazienki domowymi sposobami.jpg
Canva/kbwills, Getty Images Signature