500+ na psa i kota. Złóż wniosek, rządowy program już ruszył
Lubicie zwierzęta? W Polsce bezapelacyjnie od lat w gronie domowych zwierząt dominują psy i koty. Jak się okazuje, niedługo zwolenników czworonożnych przyjaciół może być znacznie więcej.
Wszystko to za sprawą rządowego programu 500+ na psa i kota. Nie wierzycie, że to możliwe? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem, a wasze wątpliwości znikną.
Skąd pomysł na rządową dopłatę?
Pewnie, jeśli po raz pierwszy usłyszeliście o rządowej dopłacie 500+ na psa i kota jesteście w niemałym szoku. „Z czego wynika ta dopłata?” – to pierwsze pytanie, które ciśnie się na usta. Odpowiedź jest naprawdę prosta.
Okazuje się, że rząd dąży do minimalizacji ilości chorych, zmarzniętych i porzuconych zwierząt. Jest to szczególnie istotne, biorąc po uwagę fakt, że czekają nas jedne z najbardziej mroźnych miesięcy w roku.
W ramach wspomnianego programu 500+ na psa i kota, właściciele psów i kotów mogą liczyć na 100% dofinansowanie niektórych zabiegów dla swoich pupili. O jakich zabiegach mowa?
Nie wszystko złoto co się świeci
Tu przechodzimy do najbardziej kontrowersyjnej kwestii rządowych dopłat 500+ na psa i kota. Dopłaty te obowiązywać będą na zabiegi czipowania psów i kotów (co akurat pozwala na zidentyfikowanie, do kogo należy zaginione zwierzę) oraz… kastracji.
Trzeba przyznać, że tematyka kastracji zwierząt silnie dzieli zwolenników zwierząt. Przeciwnicy powołują się na to, że kastracja jest okaleczaniem zwierzęcia, zwolennicy deklarują, że ich zwierzęta po kastracji stały się znacznie bardziej spokojne i przyjacielskie.
Ile kosztuje zabieg kastracji psa i kota w Polsce?
Zdaje się, że program 500+ na psa i kota przeznaczony jest dla zwolenników kastracji zwierząt. 500 zł to kwota, z jaką należy się liczyć w przypadku sterylizacji psa, czy kota. Wedle rządu, to pieniądze są głównym powodem, dlaczego tak mało osób decyduje się na ten zabieg u swoich pupili.
Udział w akcji możecie wziąć do końca listopada 2023 rok. Aby wziąć udział w programie, należy skontaktować się z urzędem miasta w waszej okolicy, aby dowiedzieć się, czy w gmina bierze udział w programie 500+ na psa i kota.
Pamiętajcie także, że wasz pupil musi nie mieć przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego oraz nie może mieć mniej niż 6 miesięcy. Drodzy Czytelnicy, a czy wy chcielibyście wziąć udział w programie 500+ na psa i kota?
Zobacz także:
- Nawet 6 tys. złotych dopłaty do deszczówki. Zobacz, co musisz zrobić, aby otrzymać dofinansowanie
- Gryzą ludzi, uczulają i pchają się do domów. Biedronki azjatyckie rozpoznasz najprościej na świecie
- „Kupili dom i zgłosili się do programu”. Fani programu „Nasz nowy dom” nie kryją oburzenia