Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Zwierzęta Domowe

Zwierzęta Domowe

Przedstawiciele królestwa zwierząt, które żyją z ludźmi, np. pies, kot, chomik, świnka morska

Podatek za psa
23.01.2024 13:39 Podatek za psa drastycznie wzrośnie? Wiemy ile wyniesie danina w 2024

Wielu z nas nie wyobraża sobie domu bez naszych czworonożnych przyjaciół. Kiedyś pies na podwórku był niemalże normą, jednakże już niedługo może stać się prawdziwym luksusem, na który pozwolić będą sobie mogli nieliczni.Wszystko to zasługa stale rosnącego podatku za psa, który w 2024 roku osiągnie rekordową wartość. Ile w tym roku będą kosztowali nas nasi czworonożni przyjaciele? Spieszymy z wyjaśnieniem.

pies
16.01.2024 09:35 Co zrobić, gdy pies lub kot umrze w domu? Nie wolno go pochować w ogródku czy na łące

Kiedy nasz ukochany pupil umiera, czujemy niewyobrażalną stratę. Musimy pogodzić się z jego odejściem, ale też odpowiednio zabezpieczyć ciało. Jakie formalności nas czekają, kiedy odejdzie ukochany zwierzak?Czasem na śmierć zwierzaka powoli się przygotowujemy. Kiedy pupil cierpi i choruje, możemy spodziewać się, że niedługo odejdzie. Warto w takiej sytuacji dowiedzieć się, co należy zrobić po jego śmierci.

kot podgryzający kwiaty
03.01.2024 13:53 Twój kot podgryza kwiaty? Wlej to do doniczki, więcej tak nie zrobi

Właściciele zwierząt domowych mogą cieszyć się swoimi pupilami, ale stają też przed pewnymi wyzwaniami. Najtrudniej połączyć posiadanie kota z miłością do roślin doniczkowych. Wiele kwiatów może zwierzakom zaszkodzić.Jeśli mamy w domu tylko rośliny, które nie są szkodliwe dla kotów, stajemy przed jeszcze jednym wyzwaniem. Koty mają tendencję do podgryzania roślin. Jak je przed tym powstrzymać?

kocimiętka
02.12.2023 17:18 Wiesz do czego służy kocimiętka? W domu możesz mieć rośliny działające podobnie, aż się zdziwisz

Wszyscy wiemy, jak kocimiętka działa na nasze koty. Okazuje się jednak, że nasi przyjaciele szaleję nie tylko na jej punkcie. Te zioła z pewnością masz w doniczce w kuchni. Wykorzystujemy je do sałatek, naparów, sosów i mięs.Świeże zioła działają na koty podobnie, jak kocimiętka. Dodatkowo wzmacniają również ich skórę i sierść. Wiesz, jak dokładnie działa kocimiętka? Ma też zbawienny wpływ na nasz organizm. 

Podjazd, samochód
23.11.2023 18:33 Z jego domu dochodziły dziwne dźwięki. Policjantów zatkało gdy przyjechali. Byli zbędni

Nadal często mamy problem w reagowaniu na niepokojące zdarzenia. Kiedy hałasy docierają z mieszkania sąsiadów lub ktoś zostanie zaatakowany na ulicy, nie zawsze potrafimy pomóc. Jednak czasem pomoc wcale nie jest potrzebna.Nietypowa sytuacja, w której funkcjonariusze zjawili się na marne, nagrała kamera. Mężczyzna wymieniał opony, a w tym czasie z jego domu wydobywały się niepokojące dźwięki. Dlaczego policja zjawiła się na podjeździe?

Podatek za kota
10.11.2023 15:16 Nawet 72 tys. zł grzywny za nieopłacenie podatku za kota. Zobacz, jak uniknąć kary

Macie w domu czworonożnych przyjaciół? Psy i koty to dla wielu z nas wręcz część rodziny, bez której nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Jak mawia żartobliwe przysłowie: „Dom bez kota to głupota”.Czy jednak wiedzieliście, że za przywilej posiadania kota, trzeba wnieść dodatkową opłatę? Podatek za kota to opłata zgoła inna niż podatek od psa. Warto jednak wiedzieć, czy i kiedy należy odpłacić tę składkę. Za jej niezapłacenie możecie otrzymać grzywnę w wysokości nawet 72 tys. zł!

alert RCB
04.11.2023 13:23 Pilny alert RCB. Ludzie dostają niepokojące smsy

Alert RCB dostali mieszkańcy województwa mazowieckiego. Podobne SMS dostały niedawno osoby zamieszkujące inne rejony Polski. W okresie od 14 do 15  listopada w lasach i parkach pojawią się specjalne tabletki.Lekarze informują, że tabletek nie należy dotykać. Po kontakcie z nimi należy zgłosić się do lekarza weterynarii. Muszą na nie szczególnie uważać właściciele czworonogów.

500+ na psa i kota
26.10.2023 08:16 500+ na psa i kota. Złóż wniosek, rządowy program już ruszył

Lubicie zwierzęta? W Polsce bezapelacyjnie od lat w gronie domowych zwierząt dominują psy i koty. Jak się okazuje, niedługo zwolenników czworonożnych przyjaciół może być znacznie więcej.Wszystko to za sprawą rządowego programu 500+ na psa i kota. Nie wierzycie, że to możliwe? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem, a wasze wątpliwości znikną.

grzyby, kurki, pies
21.10.2023 17:48 Nauczyła psa szukać grzybów. Żadna kurka się przed nim nie ukryje

Psy od wieków były wykorzystywane na różne sposoby. Znamy zwierzaki, które zostały wyszkolone do szukania trufli ukrytych pod ziemią. Jednak nie każdy wie, że czworonogi mogą pomóc także nam w czasie grzybobrania.Psie nosy są bardzo wyczulone, a my sami możemy nauczyć czworonogi „polować” na grzyby. TikTokerka pokazała, jak jej psiak znajduje ukryte wśród liści kurki.