Abp Głódź
youtube.com/ POMORSKA TELEWIZJA NARODOWA
Marta Idzikowska - 29 Marca 2021

Abp Głódź zamieszka w swoim domu na Podlasiu? Posiadłość ocieka bogactwem

Abp Sławoj Leszek Głódź został uznany za winnego w sprawie tuszowania nadużyć seksualnych przez księży - tak zadecydowała Stolica Apostolska. Teraz duchowny musi zamieszkać poza terenem archidiecezji gdańskiej. Czy wróci do swojego pałacu w Bobrówce? Oburzające, jaki panuje tam przepych.

Abp Sławoj Leszek Głódź po decyzji podjętej przez Stolicę Apostolską musi zmienić miejsce zamieszkania. Do tej pory rezydował w archidiecezji gdańskiej.

Czy duchowny przeniesie się do Bobrówki, gdzie znajduje się jego ogromna i opływająca w luksusy posiadłość?

Luksusowy pałac Abp Głódzia. Luksusy, w które opływa, są gorszące

Znajdująca się na terenie Bobrówki na Podlasiu posiadłość to miejsce, w którym Sławoj Leszek Głódź zawsze lubił odpoczywać. Jego ziemia ma ponad 20 ha!

Do jego majątku należy luksusowa willa, a także gospodarstwo rolne i hodowla danieli. Na terenie posesji znajduje się również basen i kapliczka.

Małgorzata Kożuchowska przystroiła dom na Wielkanoc. Nietypowe ozdobyMałgorzata Kożuchowska przystroiła dom na Wielkanoc. Nietypowe ozdobyCzytaj dalej

Do pałacu wjeżdża się przez bogato zdobioną bramę. Wejście do pałacu wygląda jak grecka budowla - ogromny gmach podpierany jest przez gigantyczne kolumny.

Na miejscu znajdują się także mniejsze budynki, w których ma mieszkać rodzina duchownego. Wrażenie robi zagroda z danielami, po której spaceruje liczne stado tych zwierząt.

Abp. Głódź wróci do swojej posiadłości? Sąsiedzi opowiadają o pałacu w Bobrówce

Jak opisuje Newsweek, na terenie należącym do Głódzia wypasane są również owce, a na murze znajdują się figurki jeleni i lwów. Zapytano również jednego z sąsiadów o wrażenia związane z pałacem duchownego.

– Na wejście do środka jestem za słaby w uszach. Ale wybrani przez arcybiskupa, którzy wykonują w pałacu drobne naprawy, opowiadają, że widzieli marmurowe podłogi, pozłacane meble, żyrandole z poroża jeleni i portrety dobrodzieja oprawne w bogate ramy - powiedział w rozmowie z Newsweekiem okoliczny rolnik.

W artykule mowa jest również o fortepianach, porcelanowych figurkach i meblach w stylu ludwikowskim. Czy rzeczywiście powrót do tak ogromnych luksusów będzie dla Głódzia karą?

Głódź został ukarany przez Stolicę Apostolską w sprawie tuszowania nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych i...

Opublikowany przez Beatę Chmiel Poniedziałek, 29 marca 2021

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News