Aglaonema Tricolor
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/manseok_Kim
Weronika Dadok - 19 Stycznia 2021

Aglaonema - kwiat z wojskowym kamuflarzem

Jeśli jesteście spragnieni nowinek w świecie roślin, to świetnie trafiliście. W tym artykule przedstawimy kwiat, który wygląda, jakby wybierał się na misję wojskową. Jego liście pokryte są wzorem moro, wygląda to naprawdę imponująco. Nazywa się Aglaonema Tricolor...

Aglaonema to roślina pochodząca z tropikalnych obszarów południowo-wschodniej Azji. Ze względu na jej atrakcyjny wygląd i bardzo ciekawe ubarwienie, uprawia się ją w ogrodach.

W naszej strefie klimatycznej sprawdzi się w domach, palmiarniach i szklarniach. Aglaonema Tricolor wyglądem przypomina diffenbachię.

Z grubej łodygi wyrastają w charakterystyczny sposób ubarwione liście. Roślina może osiągnąć nawet 130 cm wzrostu.

Czego potrzebuje Aglaonema Tricolor?

Aglaonema Tricolor jest dość wymagająca. Będzie czuła się dobrze w miejscach, które są nasłonecznione, ale nie bezpośrednio z dostępem do palących promieni.

Kwiat bardzo lubi ciepło (ponad 20 stopni Celsjusza), temperatury poniżej 15 stopni mogą mu bardzo zaszkodzić.

Przekręć jedną małą rzecz w oknie, a oszczędzisz krocie na ogrzewaniu. Zajmie kilka sekundPrzekręć jedną małą rzecz w oknie, a oszczędzisz krocie na ogrzewaniu. Zajmie kilka sekundCzytaj dalej

Sadzimy ją w żyznym i przepuszczalnym podłożu. Należy podlewać ją regularnie, tak, aby podłoże było zawsze lekko wilgotne. Latem zraszamy, w okresie, gdy roślina wegetuje, pamiętamy o nawożeniu odżywką do roślin zielonych.

Nasz kwiat da się rozmnożyć poprzez odrosty korzeniowe. Gdy chcemy to zrobić, wydzielamy delikatnie młodą roślinkę i przesadzamy do w miarę szerokiej donicy.

Aglaonema Tricolor jest toksyczna

Przed zakupem warto jednak mieć świadomość, że ta roślina wydziela toksyczny sok. Może on podrażniać naszą skórę. Podczas wszelkich zabiegów przeprowadzanych na roślince, powinniśmy zabezpieczyć swoje dłonie rękawiczkami.

Gdy mamy w domu małe dzieci, lepiej, aby trzymały się od niej z daleka. Jak przystało na zabarwienie moro, roślina wyraźnie wskazuje na to, aby lepiej z nią nie zadzierać.

Źródło: elle.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News