Bardzo silny, domowy nawóz do cebuli, czosnku i innych
Jaki powinien być idealny nawóz? Skuteczny? Naturalny? Przystępny cenowo? Co powiecie na to, jeśli do tego będzie on uniwersalny i możliwy do wykonania w zaciszu własnego domostwa?
Zaproponowany przez nas nawóz do cebuli, czosnku i nie tylko to idealny przykład na to, że domowe uprawy nie muszą być drogie i trudne w utrzymaniu. Dzięki temu specyfikowi wyniesiecie swoje uprawy na inny poziom.
Naturalny nawóz przygotujesz z odpadów
Jeśli zastanowimy się, jak wiele pełnowartościowych produktów ląduje codziennie w koszu, aż trudno w to uwierzyć. Nie chodzi wcale o wyrzucanie żywności.
Przykładowo skorupki po jajkach, łupiny po orzechach, czy nawet fusy z kawy to środki, które możemy z łatwością wykorzystać w swoim ogrodzie.
Zaproponowany przez nas nawóz będzie przykładem na to, jak z odpadów konsumpcyjnych przygotować odżywkę do roślin. Jak pewnie już wywnioskowaliście, wspomniany środek będzie kosztował was okrągłe zero złotych.
Jak przygotować domowy nawóz do cebuli?
Nawóz do cebuli i innych warzyw w ogrodzie przygotujecie z następujących składników:
- zmielonych w młynku skorupek po jajkach;
- łyżeczki suszonej pokrzywy;
- litra wody;
- łyżeczki popiołu drzewnego;
- posiekanej skórki po bananie'
Środek ten dzięki wielu mikroelementom nie tylko użyźni glebę, ale również będzie przeciwdziałać atakom szkodników oraz zwiększy odporność waszych roślin na choroby.
Jak stosować naturalny nawóz do roślin?
Połączone składniki należy odstawić na 24 godziny w suche, chłodne miejsce. Następnie należy odcedzić miąższ od wody przy pomocy sitka i rozcieńczyć całość 5 litrami wody.
Tak przygotowany płyn nadaje się do podlewania: cebuli, czosnku, pomidorów, papryki, ogórków i wielu innych roślin w ogrodzie. Zawarte w preparacie: magnez, wapń, fosfor, azot oraz potas to składniki, których potrzebuje niemalże każda roślina.
Nie musicie się obawiać, że stosując ten preparat w jakikolwiek sposób uszkodzicie swoje uprawy. Jeśli tylko odpowiednio rozcieńczycie środek, możecie być przekonani, że ten będzie doskonale przyswojony przez wasze rośliny , a to wszystko dzięki naturalnemu pochodzeniu.
ZOBACZ TAKŻE:
- Podziel się nim z pomidorami. Sadzonki będą zdrowe i odporne na choroby
- Kluczowe, pierwsze karmienie sadzonek ogórków. Podlej tym, wyrosną na okazy
- Tak z mszycą radził sobie Grzegorz Majda. Miał niedrogi sposób
Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału NATURALNE ZDROWIE na YouTubie.