Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Biedronka wydała pilny komunikat. Chodzi o popularną przyprawę
Paulina Korzec
Paulina Korzec 09.07.2024 16:56

Biedronka wydała pilny komunikat. Chodzi o popularną przyprawę

Biedronka
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Biedronka niewątpliwie należy do ulubionych sklepów Polaków. Duża ilość dostępnych punktów handlowych i liczne promocje przyciągają kolejnych klientów, którzy liczą nie tylko na niskie ceny, ale także na wysoką jakość produktów.

Tu jednak zdarzają się wpadki, choć nie zawsze z winy marki. Podobnie było tym razem, kiedy Biedronka zmuszona była wycofać ze sklepów produkt, podając komunikat producenta. Jeśli kupiliśmy te artykuły, trzeba będzie się ich pozbyć.

Produkty Biedronki wycofane

Sprawa dotyczy sosów marki Winiary, a konkretnie dwóch partii tego produktu. Komunikat, który został zamieszczony na stronie internetowej sieci Biedronka, wystosował Dział Jakości Nestle Polska S.A., bo do tej grupy należy marka Winiary.

O które produkty dokładnie chodzi? Jak czytamy we wspomnianym komunikacie, z półek wycofano sos amerykański BBQ z syropem z palonego cukru 348 g marki Winiary.

Ogłoszenie dotyczy dwóch partii produktu Winiary o numerach 240420A/1, termin przydatności do spożycia 04.2025 oraz 240421A/1, termin przydatności do spożycia 04.2025.

Znak
Fot. Canva/udra

Kupiłeś ten produkt? Na to lepiej uważaj

Co jest przyczyną wycofania dwóch partii sosów marki Winiary przez Biedronkę? Powody opisano w komunikacie wystosowanym przez producenta. Czytamy w nim:

Nestlé w Polsce rozpoczyna dobrowolne i prewencyjne wycofanie z sieci sklepów Biedronka dwóch partii sosu z powodu niezamierzonej obecności glutenu w surowcu wykorzystanym do jego produkcji. (…) Jego spożycie może mieć niekorzystny wpływ na osoby z nietolerancją glutenu lub alergią na pszenicę. Produkt ten nie jest opatrzony na etykietach informacją o obecności glutenu.

Spożycie sosu Winiary z brakiem wspomnianego wyżej oznaczenia może zaszkodzić osobom, które borykają się z nietolerancją glutenu lub cierpią na alergię pokarmową na pszenicę. Tym klientom odradza się spożycie tych produktów. A co z innymi osobami?

Dla osób tolerujących gluten i niemających alergii na pszenicę produkt jest bezpieczny do spożycia. - Zaznacza producent w swoim komunikacie.

Biedronka wycofuje produkty

Jednocześnie producent zaznacza, że ten przypadek jest odosobniony, a inne produkty Nestle oraz Winiary, które dostępne są w Biedronce, nie zostały wycofane ze sprzedaży. Jak czytamy na stronie Biedronki:

Dokładamy wszelkich starań, aby ciągle podnosić nasze standardy produkcji. Podjęliśmy wszystkie niezbędne działania, aby rozwiązać tę kwestię.

Jeśli jednak staliśmy się pechowymi nabywcami sosów z partii wymienionych w komunikacie, to w takiej sytuacji producent prosi o kontakt.

Ręka
Fot. Canva/Natee Meepian

Zobacz także: