opiekacz
pixabay.com/Telecouse(CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 24 Marca 2021

3 szybkie sposoby na wyczyszczenie opiekacza. Efekty gwarantowane

Opiekacz zwykle brudzi się bardzo łatwo - w końcu przykleja się do niego ser, kawałki pieczywa, spływa także tłuszcz. Na szczęście istnieją trzy świetne sposoby na szybkie wyczyszczenie urządzenia. Możesz do tego użyć między innymi oliwy czy drewnianej łyżki.

Jeśli często używasz opiekacza, to jego czyszczenie jest szczególnie istotne. Na zaschniętym jedzeniu, które zostało w środku, mogą rozwijać się szkodliwe bakterie i drobnoustroje niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dzisiaj przedstawimy trzy sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko i łatwo usuniesz zabrudzenia. Warto stosować je regularnie.

Czyszczenie opiekacza. Tłuszcz usuniesz... tłuszczem

Oliwa z oliwek czy olej rzepakowy są znakomitymi rozpuszczalnikami, dlatego warto o nich pamiętać w trakcie czyszczenia opiekacza. Doskonale usuną tłuszcz, który spłynął z pieczywa i fragmenty zaschniętego jedzenia.

Jeśli zabrudzenia nie są bardzo duże, to wystarczy, że przetrzesz urządzenie ręcznikiem papierowym nasączonym oliwą z oliwek lub innym tłuszczem, jaki masz w kuchni. W przypadku silnych zanieczyszczeń warto zalać opiekacz olejem i zostawić na kilkanaście minut.

Potężny wybuch gazu w bloku, siła eksplozji wyrzuciła przez okno człowiekaPotężny wybuch gazu w bloku, siła eksplozji wyrzuciła przez okno człowiekaCzytaj dalej

Czyszczenie opiekacza. Spróbuj z drewnianą łyżką

Jeśli wolisz zeskrobać większe kawałki jedzenia, to zastosuj drewnianą łyżkę. Powinna bez problemu usunąć problematyczne resztki.

Nie używaj natomiast metalowych i plastikowych sztućców - mogą one poważnie uszkodzić teflonową powłokę, z której wykonany jest opiekacz. Używaj do tego tylko akcesoriów z naturalnych materiałów.

Czyszczenie opiekacza. Zadziała podgrzanie urządzenia

Ostatni sposób jest świetny przy każdym rodzaju zabrudzeń. Wystarczy, że podgrzejesz mocno zabrudzony, pusty opiekacz, co spowoduje, że brud się stopi.

Gdy opiekacz wystygnie i będzie odłączony od prądu, przetrzyj go ściereczką nasączoną ciepłą wodą z mydłem lub płynem do naczyń. Szmatka musi być miękka, nie stosuj więc druciaków czy innych szorstkich materiałów.

Źródło: neo24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News