DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Darmowy i prosty sposób na odstraszenie gołębi z balkonu. Więcej się na nim nie pojawią
Kamil Świętek
Kamil Świętek 27.05.2023 15:24

Darmowy i prosty sposób na odstraszenie gołębi z balkonu. Więcej się na nim nie pojawią

gołąb na tarasie
Canva/kapalamatuturas, Getty Images

Mimo że gołębie wielu osobom kojarzą się pozytywnie, a wizja starszego małżeństwa karmiącego ptaki w parku wydaje się urocza, ten kto miał z nimi do czynienia z pewnością zmieni o nich zdanie. Zobaczcie jak pozbyć się gołębi z balkonu i raz na zawsze skończyć z wiecznie brudną powierzchnią.

Gołębie na balkonie to prawdziwy kłopot

Gołębie potrafią stworzyć istne spustoszenie na balkonie. Nie boją się kontaktu z człowiekiem, zjedzą niemalże każdą resztę pokarmową, a przy okazji nie przejmują się popularnymi straszakami.

Radykalne metody pozbycia się gołębi są niehumanitarne i mogą być nawet karane. Dlatego też znalezienie sposobu na pozbycie się gołębi nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Na szczęście znaleźliśmy sposób, dzięki któremu pozbędziesz się ich raz na zawsze. 

Jeśli zastosujesz się do naszych porad, będziesz cieszył się pięknym balkonem cały rok. Gołębie nie będą już chętne do spędzania czasu na Twoim balkonie, a co dopiero przygotowywania gniazda.

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Dawid Kubacki wyjawił, jak czuje się jego żona. Wróciła już do ich górskiej willi

Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

To pytanie, które zadaje sobie wielu „szczęśliwców”. Gołębie miejskie upodobały sobie najbardziej balkony w blokach. Szybko się rozmnażają. Jeśli nie chcesz mieć więc w sezonie godowym gromadki tych ptaków na balkonie, koniecznie pilnuj, czy nie zaczynają one wić gniazda.

Receptą na pozbycie się gołębi na balkonie jest zaaranżowanie przestrzeni tak, aby nie był ona atrakcyjna dla ptaków. Nie wysypuj im pożywienia i usuwaj nowopowstałe gniazda w takcie budowy.

Gołąb.png
Canva/Fitzer, Getty Images Signature

Wypróbuj skuteczne sposoby. Ptaki już nie wrócą

Rozsądnym jest również wyposażenie balkonu w siatki ochronne, przez które gołębie nie będą mogły dostać się na Twój balkon. Jeśli nie jesteś ich zwolennikiem, rozważ aplikację w newralgicznych miejscach polietylenu lub polibutylenu. Te ptaki ich nie tolerują.

Gołębie nie lubią zapachu octu. Dobrym sposobem jest rozłożenie w rogach balkonu wacików kosmetycznych nasączonych produktem. Warto także co jakiś czas przetrzeć balustradę ściereczką nasączoną w wodzie i occie. Ptaki więcej nie przylecą.

Możesz również pokusić się o zakup różnych straszaków. Istnieją na rynku odstraszacze dźwiękowe oraz wizualne. Co prawda, to ostatnie należy często zmieniać, żeby gołębie nie przyzwyczaiły się do widoku na przykład plastikowego kruka.

Tagi: Dom
Polecane