DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Dlatego powinieneś włożyć do pralki 2 gąbki. Powód zwala z nóg
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 31.05.2023 13:35

Dlatego powinieneś włożyć do pralki 2 gąbki. Powód zwala z nóg

włóż 2 gąbki do pralki. Efekt zachwyca
Kadr z filmu pochodzi z kanału Sprytne Triki na YouTube

Gąbki do mycia naczyń w pralce? Jak najbardziej. Wykorzystasz je w zaskakujący sposób. Urządzenie będzie czyste i wolne od trudnych zabrudzeń, a pranie bez najmniejszego śladu psiej lub kociej sierści. Koniecznie wypróbuj te sztuczki. Będziesz zachwycona.

Gąbka do zadań specjalnych

Gąbki do naczyń stosujemy nie tylko w kuchni. Są świetnym czyściwem dla zlewu, wanny i całej armatury kuchennej i łazienkowej. Niektórzy wkładają je do lodówki i stosują jako neutralizator zapachów w urządzeniu. Inni pozbywają się nimi nadmiaru wody z przelanych kwiatów.

Gąbki do naczyń mają jeszcze inne zastosowanie. Jedną z nich jest utrzymanie pralki w czystości. Koniec z uporczywymi plamami i czasochłonnym czyszczeniem resztek po proszku. Z gąbkami pozbędziesz się brudu błyskawicznie.

Czy wiesz, dlaczego warto włożyć gąbkę do mycia naczyń bezpośrednio do bębna? Jej właściwości są nieocenione. Zapomnij o chemicznych środkach i przepłacaniu raz na zawsze. Najlepsze pomoce domowe są w zasięgu ręki.

Posadziłem je w ogrodzie. Nornice uciekły z dnia na dzień Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami

Błyskawicznie wyczyścisz szuflady na płyn i proszek

W szufladach w pralce zbierają się resztki detergentów do prania i woda, przed którą zaczynają pojawiać się glony, a urządzenie zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Jak wyczyścić szufladki w pralce? Do każdej komory włóż gąbkę do mycia naczyń, a następnie zalej wodą wymieszaną z octem w proporcji 1:1.

Odstaw na 30 minut, a następnie wyczyść przy pomocy niewielkiej szczoteczki. Uporczywy brud i glony znikną w oka mgnieniu. Po occie przepłucz szuflady wodą z mydłem. W ten sposób pozbędziesz się zapachu.

gąbki do naczyń.jpg
canva/EBlockhina

Pozbędziesz się sierści z wypranych ubrań

Jeśli jesteś posiadaczem zwierząt domowych, z pewnością borykasz się z problemem sierści na ubraniach. Koszulki, skarpetki, czy spodnie nawet bezpośrednio po praniu nie wyglądają za dobrze. Jest jednak na to sposób. Włóż suchą gąbkę do naczyń bezpośrednio do bębna pralki.

Następnie włóż ubrania i nastaw pranie. Gąbka podczas wirowania zbierze całą sierść, a Ty będziesz cieszyć się czystymi i świeżymi tkaninami. Jak widzisz, gąbki mają świetne zastosowanie nie tylko w kuchni, ale i łazience. Będziesz bardzo zadowolony z efektów.

Polecane