Modne dywany
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 18 Stycznia 2021

Używane od setek lat dywany nie wychodzą z mody

Kiedyś dywany były używane tylko ze względów praktycznych, dziś z łatwością możemy połączyć tę funkcję ze stylowym wykończeniem wystroju naszego wnętrza.

Na przestrzeni lat postrzeganie dywanów w wyposażeniu domu trochę się zmieniło. Początkowo, jego dodatek pełnił funkcję czysto praktyczne - dogrzewał i chronił podłogę.

Teraz projektanci chętnie sięgają po modne dywany, chcąc urozmaicić wystrój wnętrza. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Natura w parze z modnym dywanem

Naturalne materiały wykorzystywane do tworzenia dywanów nie wychodzą z mody. Te wytwarzane z bawełny, jedwabiu, wełny, a także włókien bambusowych cieszą się dużym powodzeniem.

Nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie i co ważne, są bezpieczne dla środowiska, a gdy się nam znudzą - można poddać je recyklingowi.

Błędy podczas odśnieżania, które niszczą twoją kostkę brukową. Skutki bywają opłakaneBłędy podczas odśnieżania, które niszczą twoją kostkę brukową. Skutki bywają opłakaneCzytaj dalej

Perskie wzory dywanów wracają do łask

Kilka dekad temu popularne były dywany w perskie wzory, obecnie wracają one do łask. Taka opcja sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych, które nawiązują do stylu vintage.

Dywany perskie nadają się także do podwieszenia na ścianie, to dość ekstrawagancki i rzucający się w oczy dodatek. Dla odważnych - jak znalazł.

Dodatkowo tak umieszczony modny dywan polepsza akustykę w pomieszczeniu.

Odrobina dywanowego szaleństwa

Jeśli ktoś uważa, że dywany są nudnym dodatkiem, to jest w wielkim błędzie. Trendem 2021 roku są między innymi nieszablonowe kształty dywanów - mogą przedstawiać kwiaty, rozmaite figury, czy postaci...

Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zróżnicowanej wysokości runa na naszych dywanach, dzięki temu uzyskamy trójwymiarową i bardzo interesującą powierzchnię.

Źródło: designteka.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News