Folia
youtube.com/doskonaly
Marta Idzikowska - 13 Lutego 2021

Praktyczny trik - folia spożywcza w zamrażalniku

Folia spożywcza jest niezwykle przydatna w kuchni - możemy pakować w nią kanapki czy zakrywać jedzenie przed włożeniem do lodówki. Większości z nas sprawia ona jednak kłopot -ciężko ją rozłożyć, zaciąga się i lepi, co utrudnia jej użycie. Na szczęście jest na to sposób - włóż ją do zamrażarki!

Chyba każdy z nas ma w kuchni folię spożywczą. Używamy jej do przechowywania żywności i pakowania jej. Jednak często trudno ją rozwinąć przez to, że lepi się do rolki.

Zamiast jak zawsze mocować się z nią, próbując oderwać fragment, tym razem spróbuj włożyć ją do zamrażalnika. Efekty gwarantowane!

Folia spożywcza w zamrażalniku - genialne działanie

Jeśli planujesz użyć folii spożywczej, to zadbaj o to, aby jakiś czas przeleżała w zamrażalniku.

Niska temperatura znakomicie działa na fakturę tego materiału - staje się sztywniejszy i znacznie łatwiej się rozwija!

Jadowity wąż wyszedł z odpływuJadowity wąż wyszedł z odpływuCzytaj dalej

Dzięki temu trikowi kilkakrotnie szybciej wykonasz czynności związane z okrywaniem i zawijaniem żywności.

Zamrażalnik może ci się przysłużyć też w inny sposób

Jak się okazuje, do zamrażalnika możesz włożyć również... buty!

Dzięki ujemnej temperaturze usuniesz z nich brzydki zapach bez konieczności prania, które może doprowadzić do zniszczenia obuwia.

Jeśli zauważyłeś osadzającą się pleśń na butach, warto najpierw włożyć je do zamrażalnika na dwie doby. To powinno wystarczyć, aby uśmiercić zarodniki.

Pamiętaj, aby nie rozmrażać ich sztucznie na grzejniku, słońcu albo przy pomocy suszarki. Najlepiej zostaw je na jakiś czas, rozmrożą się samoistnie.

Źródło: onet.pl

@officialtiktoknurse

BRUH. DO IT ITS LIFE CHANGING???????????? ##WeekendVibes ##todayyearsold ##learnontiktok ##nursesoftiktok ##foryou ##lifehacks ##lifetips ##momsoftiktok ##mindblown

♬ Blue Blood - Heinz Kiessling & Various Artists

Zdjęcie tytułowe jest screenem ze strony youtube.com/doskonaly, gdzie możecie zobaczyć różne zastosowania folii spożywczej.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News