DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > 3 genialne zastosowania fusów z kawy
Weronika Dadok
Weronika Dadok 21.03.2022 22:30

3 genialne zastosowania fusów z kawy

Kawa zastosowania fusy
www.piqsels.com

Fusy z kawy można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Kilka z nich opiszemy poniżej, dzięki nim z łatwością zadbasz o swoje cztery kąty. 

Fusy z kawy zneutralizują brzydki zapach w lodówce

Świeżo mielona kawa sprawdzi się idealnie jako neutralizator nieprzyjemnych zapachów. Gdy umieścimy zmieloną kawę w lodówce na spodku, poradzi sobie ona z przeszkadzającą nam wonią. 

Nie zapominajmy jednak, aby wymieniać co tydzień kawę na świeżą, ponieważ po upływie kilku dni traci ona swoje cenne właściwości. Możemy także dodać opcjonalnie kropelkę olejku waniliowego, który umili zapach kawy. 

Aby pozbyć się zapachu, który zostaje na dłoniach po krojeniu cebuli, czy czosnku, tuż przed myciem wystarczy natrzeć wilgotne dłonie ziarnami kawy

Odstraszanie insektów fusami z kawy

Jak się okazuje, fusy z kawy rewelacyjnie radzą sobie z odstraszaniem insektów

Wystarczy rozsypać je na talerzykach i rozstawić je w miejscach, w których pojawiają się owady, na przykład w pobliżu miski z owocami, aby skutecznie odstraszyć muszki owocówki i mrówki

Pasta z kawy naprawi meble 

Zadziwiającym jest fakt, że fusy z kawy mogą przydać się również w momencie, gdy potrzebujemy naprawić meble

Pęknięcia lub oderwane fragmenty mebli można wypełnić specjalnie zrobioną pastą z dodatkiem kawy. Wystarczy wymieszać dwie lub trzy łyżki kawy rozpuszczalnej z niewielką ilością wody, tworząc konsystencję pasty. 

W przypadku mebli o czerwonej barwie dodajemy kilka kropel jodyny. Pastę umieszczamy na małej szpachli lub plastikowym nożu. Te narzędzia przydadzą się nam do wypełnienia ubytku. 

Nadmiar zbierający się przy krawędziach, zbieramy wilgotną ściereczką. Czekamy, aż pasta wyschnie i polerujemy powierzchnię mebla woskiem. 

Nie dziwi nas fakt, że po przeczytaniu artykułu naszła cię ogromna ochota na pyszną kawę. Teraz już wiesz, że cechuje ją nie tylko świetny smak i aromat, ale także ma swoją praktyczną stronę, którą możesz wykorzystać w domu. Nasza redakcja poleca świetny produkt, który jest obecnie w rewelacyjnej cenie i możesz zakupić go już teraz. [ZOBACZ]

Dzięki temu świetnemu gadżetowi możesz zrobić aż 10 filiżanek kawy! To wprost idealne rozwiązanie na spotkania w większym gronie. Płytka znajdująca się na ekspresie będzie zapobiegać utracie ciepła i przywieraniu.

Produkt zawiera także pojemnik na filtry z systemem zapobiegającym kapaniu. Dzbanek do kawy, uchwyt filtra, filtr stały i miarka do kawy nadają się także do mycia w zmywarce. Fantastyczna cena, która idzie w parze z jakością, jest idealną opcją dla najbardziej wymagających kawoszy.

Źródło: urzadzamy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Polecane