DomekIOgrodek.pl
Kawa zastosowania fusy

www.piqsels.com

3 genialne zastosowania fusów z kawy

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Jeśli wyrzucasz do śmieci fusy od kawy, to popełniasz duży błąd. Mają one kilka praktycznych zastosowań. Gdy się dowiesz jakich, najprawdopodobniej będziesz żałować, że wcześniej lądowały w śmietniku. Jednak nic do stracenia. Po przeczytaniu tego artykułu

Fusy z kawy można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Kilka z nich opiszemy poniżej, dzięki nim z łatwością zadbasz o swoje cztery kąty. 

Fusy z kawy zneutralizują brzydki zapach w lodówce

Świeżo mielona kawa sprawdzi się idealnie jako neutralizator nieprzyjemnych zapachów. Gdy umieścimy zmieloną kawę w lodówce na spodku, poradzi sobie ona z przeszkadzającą nam wonią. 

Nie zapominajmy jednak, aby wymieniać co tydzień kawę na świeżą, ponieważ po upływie kilku dni traci ona swoje cenne właściwości. Możemy także dodać opcjonalnie kropelkę olejku waniliowego, który umili zapach kawy. 

Aby pozbyć się zapachu, który zostaje na dłoniach po krojeniu cebuli, czy czosnku, tuż przed myciem wystarczy natrzeć wilgotne dłonie ziarnami kawy

Odstraszanie insektów fusami z kawy

Jak się okazuje, fusy z kawy rewelacyjnie radzą sobie z odstraszaniem insektów

Wystarczy rozsypać je na talerzykach i rozstawić je w miejscach, w których pojawiają się owady, na przykład w pobliżu miski z owocami, aby skutecznie odstraszyć muszki owocówki i mrówki

Pasta z kawy naprawi meble 

Zadziwiającym jest fakt, że fusy z kawy mogą przydać się również w momencie, gdy potrzebujemy naprawić meble

Pęknięcia lub oderwane fragmenty mebli można wypełnić specjalnie zrobioną pastą z dodatkiem kawy. Wystarczy wymieszać dwie lub trzy łyżki kawy rozpuszczalnej z niewielką ilością wody, tworząc konsystencję pasty. 

W przypadku mebli o czerwonej barwie dodajemy kilka kropel jodyny. Pastę umieszczamy na małej szpachli lub plastikowym nożu. Te narzędzia przydadzą się nam do wypełnienia ubytku. 

Nadmiar zbierający się przy krawędziach, zbieramy wilgotną ściereczką. Czekamy, aż pasta wyschnie i polerujemy powierzchnię mebla woskiem. 

Nie dziwi nas fakt, że po przeczytaniu artykułu naszła cię ogromna ochota na pyszną kawę. Teraz już wiesz, że cechuje ją nie tylko świetny smak i aromat, ale także ma swoją praktyczną stronę, którą możesz wykorzystać w domu. Nasza redakcja poleca świetny produkt, który jest obecnie w rewelacyjnej cenie i możesz zakupić go już teraz. [ZOBACZ]

Dzięki temu świetnemu gadżetowi możesz zrobić aż 10 filiżanek kawy! To wprost idealne rozwiązanie na spotkania w większym gronie. Płytka znajdująca się na ekspresie będzie zapobiegać utracie ciepła i przywieraniu.

Produkt zawiera także pojemnik na filtry z systemem zapobiegającym kapaniu. Dzbanek do kawy, uchwyt filtra, filtr stały i miarka do kawy nadają się także do mycia w zmywarce. Fantastyczna cena, która idzie w parze z jakością, jest idealną opcją dla najbardziej wymagających kawoszy.

Źródło: urzadzamy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >